Ludzie Ognia. Festyn archeologiczny

Arsenał Miejski, ul. Cieszyńskiego 9 mapa

sobota 24.06.2023 do niedziela 25.06.2023

Ludzie Ognia. Festyn archeologiczny

Gorąco zapraszamy na kolejne spotkanie z LUDŹMI OGNIA! Najlepsi rekonstruktorzy przedstawią różnorodne rzemiosła, które rozwijały się na Śląsku w początkach naszej ery i wykorzystywały siłę ognia. Na dziedzińcu Arsenału napotkamy także dzielnych barbarzyńskich wojowników – obrońców tej ziemi – nie raz zmagających się z rzymskimi legionistami.

Tradycyjnie już głównym punktem programu będzie wytop żelaza z rudy w piecu dymarskim wzorowanym na urządzeniach sprzed 2000 lat.
Pracy rzemieślników towarzyszyć będą inscenizacje historyczne w wykonaniu rzymskich legionistów i barbarzyńskich wojowników. Spotkanie zakończy unikalny pokaz ogniowy z wykorzystaniem pyłu bursztynowego.

Głównym punktem programu będzie wytop żelaza z rudy w glinianym piecu hutniczym wzorowanym na urządzeniach działających przed dwoma tysiącami lat również na obszarze Wrocławia. Imprezę zwieńczy niezwykle widowiskowy moment rozbiórki pieca i wydobycia rozżarzonej bryły surowego żelaza.

Zapraszamy zarówno pasjonatów historii i archeologii, jak i rodziny, które chcą ciekawie i wartościowo spędzić czas — planujemy warsztaty i gry dla dzieci!

Program VI edycji festiwalu już niedługo. BĘDZIE GORĄCO!

24 czerwca 2023 11.00-18.00
25 czerwca 2023 11.00-18.00

Arsenał Miejski, dziedziniec
ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław
Wstęp wolny!

www.mmw.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie