Ludwik animowany vol. 2 /warsztaty animacji poklatkowej* w Białymstoku

Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku mapa

poniedziałek 11.07.2016 do piątek 15.07.2016

50 zł od osoby

warsztaty animacji poklatkowej

Zapraszamy na drugą edycję niezwykłych warsztatów! Zabierzemy Was w podróż w czasie do XIX wieku oraz umożliwimy wzięcie udziału w prawdziwej produkcji filmowej. W roli głównej wystąpi sam Ludwik Zamenhof, reżyserii zaś podejmie się znana animatorka – Elwira Małyszko. Uczestnicy będą mieli możliwość nie tylko stworzyć i ożywić XIX-wieczny Białystok, ale też nauczyć się podstawowych pojęć związanych z produkcją filmową. Samodzielnie wykonają wszystkie plany zdjęciowe, poznają zasady rządzące światem animacji, podstawy montażu i postprodukcji.

W drugiej edycji warsztatów uczestnicy wykonają kolejną część filmu o Ludwiku Zamenhofie – tym razem jako twórcy języka międzynarodowego. Wraz z reżyserką zdecydują, jakie sceny powinny zostać zrealizowane, a przede wszystkim wykonają je samodzielnie od początku do końca.

Uczestnicy będą pracować na profesjonalnym sprzęcie, m.in. będą korzystać z wieloplanu – specjalnej konstrukcji umożliwiającej animację na kilku planach równocześnie. Od ich wyobraźni i kreatywności zależeć będzie ostateczny kształt filmu.

*animacja poklatkowa (ang. stop motion) – animacja stworzona na podstawie klatek będących zdjęciami. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty – zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek animowane obiekty wyświetlane w formie filmu sprawiają wrażenie ruchu. Jednym z prekursorów animacji est Léon Gaumont (1864-1946), który w roku 1900 uzyskał francuski patent na animację poklatkową.

Elwira Małyszko
absolwentka kierunku historii Uniwersytetu w Białymstoku, „Akademii Filmu!” Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz kierunku Etiuda filmowa i animacja na UMCS w Lublinie. Laureatka Przystanku Młodzi Gazety Wyborczej w Białymstoku, nauczyciel, animator kultury. Autorka projektów edukacyjno-artystycznych m. in. „Zachodzący Białystok”, „Za siedmioma górami”, „Doświadczyć Historii”, autorka wielu filmów animowanych. Prowadzi Pracownię Animacji i Filmu w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

 

termin: 11-15 lipca 2016 r.
w godz. 11.00-16.00
opłata: 50 zł od osoby
wiek: 12-18 lat
zapisy i informacje tel. 85 67 67 367
liczba miejsc ograniczona!
wiecej na www.centrumzamenhofa.pl

Zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Warszawska 19
15-062 Białystok


Kontakt:

85 67 67 367
http://www.centrumzamenhofa.pl

Zobacz także