XII Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych Smok 2019 i Ludowe Echa Kurdwanowa

Park Kurdwanów
📅 sobota 08.06.2019
Ludowe Echa Kurdwanowa
Wzmacnianie więzi lokalnych, rozbudzenie zainteresowania sztuką i kulturą ludową (w tym rękodziełem), przyjemne, a zarazem wartościowe spędzenie czasu wolnego w sąsiedzkim gronie …. Tym właśnie są Ludowe Echa Kurdwanowa, na które zaprasza Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak”.

W drugą sobotę czerwca Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. K.I. Gałczyńskiego po raz czwarty organizuje w Parku Kurdwanów Ludowe Echa Kurdwanowa, które połączone są z XII Małopolskim Przeglądem Zespołów Folklorystycznych „SMOK 2019”. Wydarzenie ma na celu budowanie i wzmacnianie więzi lokalnych, jak również ukazanie wartości kryjących się w folklorze. W programie przewidziane są występy amatorskich, dziecięcych i młodzieżowych zespołów folklorystycznych z Małopolski, a także okolic. Organizatorzy zagwarantowali ponadto różnorakie warsztaty (m.in. rękodzielnicze, plastyczne, teatralne), gry i zabawy. Ponadto najmłodsi będą mieli do dyspozycji dmuchane atrakcje w postaci zjeżdżalni i zamku. W programie przewidziane jest również wręczenie Nagrody Edukacyjnej Dzielnicy XI.

Na Ludowe Echa Kurdwanowa zaproszeni są nie tylko mieszkańcy dzielnicy XI Miast Krakowa – Podgórze Duchackie, a także wszyscy miłośnicy i pasjonaci folkloru. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Dzielnica XI Miasta Krakowa – Podgórze Duchackie.

Organizator: Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury im. K.I. Gałczyńskiego
Data: 8 czerwca 2019 r.
Miejsce: Park Kurdwanów (scena przy muszli koncertowej)
Godzina: 14.30-19.00