Łóżeczko dziecięce – nietuzinkowe propozycje łóżek dla dziewczynki

poniedziałek 11.02.2019 do środa 20.02.2019

Łóżeczko dziecięce – nietuzinkowe propozycje łóżek dla dziewczynki

Dawniej narzekaliśmy na ograniczony wybór mebli dziecięcych, dzisiaj przytłacza nas mnogość i zróżnicowanie propozycji producentów, wśród których teoretycznie z łatwością powinniśmy znaleźć idealne meble dla Naszego Dziecka. Tymczasem okazuje się, że nie lada problemów może nastręczyć samo łóżko dziecięce. Jak wybrać to najlepsze?

 Praktyka pokazuje, że wybór łóżeczka dziecięcego to wypadkowa rzeczywistych potrzeb dziecka oraz oczekiwań rodzica. Oznacza to, że wybierając konkretne łóżko do pokoju Naszej Pociechy bierzemy pod uwagę nie tylko jej obiektywne potrzeby względem przestrzeni do odpoczynku, ale również nasze subiektywne oczekiwania. Tendencja ta jest zupełnie naturalna, należy jednak pamiętać, że nasze oczekiwania nie mogą przysłonić nam stanowiska dziecka, które ostatecznie ma się czuć w swoim łóżku wygodnie i bezpiecznie.

 W dzisiejszym artykule chcielibyśmy się skupić na drewnianych łóżeczkach dziecięcych w kształcie domku dla dziewczynek. Ich wybór jest tak szeroki, iż wykracza poza daleko poza standardowe podziały łóżek dla księżniczek i chłopczyc. Jeśli interesuje Państwa, co przygotowali na ten i nadchodzący sezon producenci drewnianych łóżek dziecięcych, serdecznie zapraszamy do lektury.

Łóżko w kształcie domku – lekka konstrukcja na styl skandynawski

Osoby, dla których „łóżko w kształcie domku” brzmi groźnie i raczej topornie uspokajamy, że zdecydowana większość tych konstrukcji to lekkie i minimalistyczne propozycje w stylu skandynawskim. Królują tutaj otwarte formy, minimalistyczne rozwiązania i stonowane kolory ram. To wszystko razem sprawia, że domki doskonale komponują się zarówno w przestronnych, jak i tych nieco mniejszych pomieszczeniach. A z jakich domków możemy wybierać?

I tu pojawia się trudność, bo wybór jest oszałamiający, i bynajmniej nie chodzi o dostępne warianty kolorystyczne. Producenci domków zdali się pomyśleć o wszystkim, w wyniku czego wybierać możemy spośród:

– domków w różnych kształtach, są nawet domki z kominami;

– łóżek jedno- oraz dwuosobowych z wysuwanym spaniem;

– łóżeczek z szufladą lub szufladami na pościel i zabawki;

– konstrukcji na nóżkach i konstrukcji leżących bezpośrednio na podłodze;

– domków z barierką zabezpieczającą przed wypadnięciem dziecka w trakcie snu i bez niej.

Oczywiście poszczególne łóżeczka dziecięce stanowią połączenie wybranych cech, w związku z czym – zależnie od potrzeb i oczekiwań – możemy wybrać łóżko z dodatkowym wysuwanym spaniem i barierką lub łóżko na nóżkach i bez barierki. Jakby tego było mało, producenci dorzucili do oferty jeszcze łóżka domki o konstrukcji przypominającej indiańskie wigwamy. Te również dostępne są w różnych wariantach – na nóżkach lub bez nich, i nie tylko.

Wybieramy łóżko wedle potrzeb

Jak już wspomnieliśmy grupą najważniejszych wytycznych, od których powinniśmy uzależnić wybór łóżka do pokoju Naszej Córki są jej potrzeby. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porozmawiać z dzieckiem i upewnić się, czy wybrane przez nas łóżko to rzeczywiście najlepsze z możliwych rozwiązań.

Siostry

W przypadku sióstr dzielących niewielki pokój – a więc pokój, w którym ze względu na ograniczoną powierzchnię nie możemy sobie pozwolić na wstawienie dwóch oddzielnych łóżek – bardzo dobrze sprawdzi się domek z wysuwanym spaniem. Jak już wspomnieliśmy, tego typu konstrukcje dostępne są w wariancie z barierką bezpieczeństwa i bez niej. Domki bez barierek w ciągu dnia mogą być wykorzystywane jako wygodne siedziska/sofy. Warto wziąć to pod uwagę.

Mała dziewczynka

W przypadku małej dziewczynki, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z „dorosłym” łóżkiem najlepiej sprawdzi się domek z barierką lub konstrukcja bez nóżek. Często tak bardzo koncentrujemy się na bezpieczeństwie dziecka, że nie bierzemy pod uwagę alternatywnych opcji. Konstrukcja bez nóżek do de facto materac w ramie posadowionej bezpośrednio na ziemi, oznacza to, że materac znajduje się kilkanaście, może kilkadziesiąt centymetrów powyżej poziomu podłogi. Dziecko „spadające” z takiej konstrukcji najprawdopodobniej nawet nie zauważy tego, że spadło.

Nastolatka

W pokoju nastolatki, którą często odwiedzają koleżanki bardzo dobrze może się sprawdzić łóżko z dodatkowym wysuwanym spaniem lub konstrukcja bez nóg. Bardzo ważne jest to, żeby rama łóżka była pozbawiona wszelkich barierek lub ozdobników uniemożliwiających wygodnie siedzenie na materacu w ciągu dnia.

Gdzie szukać łóżek w kształcie domku?

Po wysokiej jakości drewniane łóżka dziecięce zapraszamy do Sklepu Filo. Znajdziesz tutaj szeroki wybór łóżek domków w przystępnych cenach. W stałym asortymencie posiadamy łóżeczka dziecięce i łóżka młodzieżowe o różnych parametrach użytkowych.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także