Łowicki strój ludowy – tradycja żywa – wystawa w ROK Częstochowa

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ul. Ogińskiego 13a
📅 piątek 30.08.2019
Łowicki strój ludowy – tradycja żywa - wystawa w ROK Częstochowa
30 sierpnia o godz. 17.00 w Galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie obędzie się wernisaż wystawy „Łowicki strój ludowy – tradycja żywa” z Muzeum w Łowiczu – przygotowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie wpisuje się w program XXVIII Krajowej Wystawy Rolniczej – Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w i XX Dni Europejskiej Kultury Ludowej.

O historii stroju łowickiego opowie Elżbieta Miszczyńska inspektor ds. etnografii w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Uroczystość uświetnią członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa” .

Wystawa będzie eksponowane w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie przy ul Ogińskiego 13A do 18 września 2019 r.