Lotna czytelnia rusza na Planty

środa 24.09.2014

Lotna czytelnia rusza na Planty

19 maja o godz. 15.00 na Planty wyruszyła „Lotna czytelnia”, zachęcając by przy okazji odpoczynku na świeżym powietrzu sięgnąć po książkę.

Zasady akcji są proste: weź książkę z Lotnej Czytelni, przeczytaj i oddaj albo obsłudze roweru albo w Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje planów „Lotna czytelnia" jeździć będzie po Plantach, w każdą słoneczną środę, aż do końca września.

Podczas trwania projektu zaplanowano m.in. tematyczne wyjazdy Lotnej Czytelni: Fantastyczna Lotna Czytelnia, Lotna Czytelnia w podróży, Romantyczna Lotna Czytelnia, Lotna Czytelnia z dreszczykiem. Dodatkowo najmłodszych czytelników zapraszamy na Edycje Specjalne – Lotna Czytelnia Dzieciom – w jedną sobotę w miesiącu Lotna Czytelnia będzie jeździć po Parku Jordana, zorganizowany będzie również punkt, gdzie dzieci będą mogły w atmosferze zabawy posłuchać czytanych bajek.

Patronat na projektem objęli: blog krytycznoliteracki „Krytycznym Okiem" oraz Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

Patronat honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa

Partnerem projektu jest bookeriada.pl

Więcej informacji na www.rajska.info, fb/lotnaczytelnia

Projekt Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie dofinansowany został w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014 „Promocja literatury i czytelnictwa". Priorytet „Promocja czytelnictwa".

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Lotna czytelnia rusza na Planty

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl