Literackie spacery po Krakowie

📅 sobota 29.10.2016
spacery po Krakowie
Będą w tym roku nieprzemierzone jeszcze szlaki, będą i miłe, wydeptane już dobrze ścieżki. Spacery literackie, organizowane raz w miesiącu to szansa na dokładne poznanie literackiej mapy miasta. Dwie krakowskie przewodniczki – Anna Hojwa i Agnieszka Pudełko zabierają ciekawskich tam, gdzie w Krakowie powstawała i żyje literatura.

W bogatym planie spacerowym na rok 2016 są przechadzki kobiece – śladami krakowskich pisarek i śladem najważniejszej kobiety polskiej literatury – Wisławy Szymborskiej. Jest i spacer  Baltazara Gąbki, w zamyśle dla dzieci, choć już wiemy, że dorośli także czekają na niego z niecierpliwością.

Poznamy też obcojęzycznych pisarzy bywających w stolicy Małopolski, zbadamy kręte ścieżki poetów niepokornych. Wspomnimy także wszystkie zakątki związane ze Stanisławem Lemem – jego dom i pracę, a także miejsca jego upamiętnienia.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

REGULAMIN UDZIAŁU:

1. Jedna osoba może zarezerwować max 2 miejsca.
  2. Na dany spacer można zapisywać się nie wcześniej niż na 30 dni przed rozpoczęciem spaceru.
  3. Na każdy spacer należy zapisywać się wysyłając osobną wiadomość mailowo.
  4. W temacie maila prosimy wpisać tytuł spaceru.
  5. W trakcie spacerów będą wykonywane zdjęcia, które później zostaną zamieszczone w materiałach promocyjnych – biorąc udział w spacerze wyrażacie Państwo zgodę na ich publikację.

Literackie spacery:

• 30 kwietniaSzlak krakowskich pisarek
  • 21 majaSzlak Stanisława Lema – przy okazji Festiwalu Nauki w Krakowie
  • 28 majaSzlak Baltazara Gąbki – z okazji Dnia Dziecka
  • 11 czerwca – Szlak Czesława Miłosza w czasie Nocy poezji/Festiwalu Miłosza
  • 25 czerwca – Szlak poetów niepokornych
  • 2 lipca – Szlak Mordechaj Gebirtiga w czasie Festiwalu Kultury Żydowskiej
  • 31 lipca – Literacki Kraków
  • 27 sierpnia – Szlak Stanisława Wyspiańskiego
  • 24 września –  Kraków pod lupą – cudzoziemscy pisarze w mieście Kraka
  • 1 października – Szlak Wisławy Szymborskiej (dwudziestolecie przyznania Nagrody Nobla)
  • 29 października – Szlak Josepha Conrada w czasie Festiwalu Conrada

Pełen opis Spacerów Literackich w 2016 roku  tutaj.