Literacki spacer na Dzień Dziecka

📅 sobota 02.06.2018
Udział bezpłatny
Literacki spacer na Dzień Dziecka

Jak co roku wszystkich mieszkańców i odwiedzających Kraków Miasto Literatury UNESCO zapraszamy serdecznie do świętowania Dnia Dziecka!

2 czerwca zapraszamy na Spacer literacki szlakiem bohaterów literatury dziecięcej. To spacer dla dzieci i tych, którzy pamiętają jak to jest być dzieckiem. Przejdziemy przez Kraków śladami literatury dziecięcej. „Odkurzymy“ m.in. utwory Antoniny Domańskiej (autorki „Paziów króla Zygmunta“ czy „Historii żółtej ciżemki“) oraz Jadwigi Żylińskiej piszącej o alchemiku Sędziwoju, sięgniemy też do literatury współczesnej, m.in. Doroty Terakowskiej i Barbary Gawryluk. Przewodniczką po bajkowym Krakowie będzie Łucja Malec-Kornajew.

Chętnych prosimy o wcześniejsze dokonanie rezerwacji pod adresem: spacery@miastoliteratury.pl.

Udział w spacerze jest bezpłatny.