Listopadowe dobranocki teatralne w Scenie Lalkowej w Kwidzynie

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
📅 piątek 25.11.2016
teatr dla dzieci
„… Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi. Świat jest taki duży ? – zdziwiła się Tancereczka. To za wiele dla mnie ! To za wysoko!- powiedziała. Poszłam za tobą w daleki świat, więc jeśli choć trochę jeszcze mnie kochasz…” zaprowadzać mnie z powrotem do domu.”
Na obracającym się stoliku pojawia się teatrzyk w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Do tego lalki z parasolek – czy to możliwe ?

Tancereczka i kominiarczyk
Reżyseria: Lidia Woźniczka i Luba Zarembińska
Obsada: Prezentacje spektaklu w wykonaniu Lidii Woźniczki i Luby Zarembińskiej oraz jako monodram Luby Zarembińskiej

LISTOPADOWE DOBRANOCKI TEATRALNE

Kiedy, gdzie: 25 listopada, godz. 18.00
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Bilety: 10 zł

Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku i stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza pomysłami Lidii i Luby i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze. I tak , jak w poprzednich spektaklach pojawią się piosenki śpiewane przez aktorki a capella i użyte są pozytywki, tym razem z muzyką Mozarta. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie technika de coupache.
„Tancereczka i kominiarczyk”, jak w poprzednich miniaturach lalkowych Stacji Szamocin stwarza magiczną atmosferę do spotkania poprzez teatr dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu.

Spektakl trwa 45 minut + 15 minut edukacji lalkowej i muzycznej. W programie omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, „zabawa w teatr”, nauka piosenki i rozmowa o… Mozarcie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Kwidzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.