„List od siostry Mikołaja”

Powiślańska Fundacja Społeczna, Mokotowska, Warszawa, mapa

środa 30.11.2016 do sobota 31.12.2016

list do siostry św mikołaja

„Nasza mama jest chora i nie ma siły się nami zajmować. Dlatego codziennie po szkole nie wracamy do domu….” Dzieci po szkole idą do Klubiku gdzie spędzają codziennie 6 godzin. Tutaj jedzą, odrabiają lekcje, bawią się, myją. Wychowawcy i wolontariusze są dla naszych podopiecznych jak rodzice. Ich prawdziwi rodzice je kochają, ale nie radzą sobie z opieką nad nimi.

Powiślańska Fundacja Społeczna od 27 lat troszczy się o mieszkające na warszawskim Powiślu dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych i zagrożonych rozpadem. Nasi podopieczni to dzieci niedożywione, zaniedbane, odstające od rówieśników. Mają problemy z nauką, kontrolowaniem emocji, zwłaszcza gniewu i nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Są nielubiane przez rówieśników, niezauważane przez otoczenie. Mają nieustający deficyt zainteresowania ze strony dorosłych. To właśnie brak uwagi i opieki rodzi frustrację i agresję, za pomocą, której próbują rozwiązywać problemy. Ich rówieśnicy marzą o grach komputerowych, tabletach i zagranicznych wyjazdach. One – marzą o innym życiu.

W ten przedświąteczny czas chcielibyśmy przypomnieć mieszkańcom Warszawy, a szczególnie Powiśla, o naszych podopiecznych. Najczęstsza pomoc, z jakiej korzystają rodziny, to zasiłki przydzielane przez instytucje. Pieniądze jednak nie rozwiązują problemu – potrzeba czegoś więcej niż materialne wsparcie. Najbardziej potrzeba uwagi, opieki i ciepła.

Bohaterką naszej akcji jest siedmioletnia Zuzia, siostra Mikołaja. Nie chcemy, aby została zabrana z rodzinnego domu i zamieszkała w domu dziecka. Zuzią i innymi dziećmi codziennie po szkole opiekują się wychowawcy w naszych dwóch Klubikach. Razem to 30-cioro dzieci. Chcemy zapewnić im opiekę również w przyszłym roku i prosimy darczyńców o wpłaty na ten cel.

Kampania startuje 21 listopada 2016 roku i potrwa do końca grudnia. Będziemy rozsyłali mailing do ponad 20 000 mieszkańców Śródmieścia, a na Powiślu dzięki uprzejmości lokalnych przedsiębiorców zawisną plakaty. Planujemy też akcję bannerową na portalach społecznościowych i na fanpage’u Powiślańskiej Fundacji Społecznej. Powstała też specjalna strona internetowa www.dziecipowisla.pl, poprzez którą można przekazać darowiznę.

Więcej informacji

Sylwia Nowik-Spiczonek

Marketing and Fundrasing Manager

Tel: 535 654 111

sylwia.nowik@pfs.pl

Powiślańska Fundacja Społeczna powstała w 1989. Od 27 lat troszczy się o dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych rozpadem, na terenie Śródmieścia Warszawy. Prowadzi programy zapobiegające marginalizacji dzieci, rozpadowi rodzin. Szkoli pracowników społecznych. Jej zespół to doświadczeni psychologowie, wychowawcy i terapeuci. www.pfs.pl; www.dziecipowisla.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie