Lipcowe warsztaty w Karuzeli Sztuki, Lublin

Centrum Kultury w Lublinie mapa

środa 13.07.2016

5 zł

Paryż Karuzela Sztuki

W trakcie wakacyjnych spotkań Karuzela sztuki ponownie zaprasza do odkrywania najpiękniejszych miast świata. Gotowi na wspólną przygodę? W tym roku zapraszamy do Nowego Jorku i Paryża!

KARUZELA SZTUKI | Prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

6 lipca (środa), Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, godz. 17.00.

„Oto jest Nowy Jork”

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia. Śpiewali o nim Liza Minelli, Frank Sinatra, Lou Red, Leonard Cohen, Jay Z z Alicią Keys i wielu innych. Błąkał się po nim samotnie pewien Kevin. David Bowie mawiał: „Żeby poznać Nowy Jork należy wstać wcześnie rano, popatrzeć jak miasto zmienia kształt, jak coraz więcej osób pojawia się na ulicach, jest to magiczne wręcz przekazanie władzy przez architekturę dla człowieka”. Wspólnie zanurzymy się w świat pełen drapaczy chmur, niezwykłych parków i żółtych taksówek, jedno z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miejsc świata, w którym ludzie mówią ponad 800 językami!

13 lipca (środa) Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, godz. 17.00.

„Oto jest Paryż”

Co kryje w sobie największe muzeum świata?  Kto wymyślił bagietkę i ile schodów trzeba pokonać aby wdrapać się na szczyt Wieży Eiffla? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas podróży z Karuzelą Sztuki! Europejska stolica sztuki, miłości i światowej mody będzie kusiła nas zapachem pâtisserie i  kolorem lodów Berthillon. Wielbicieli sztuki (i nie tylko) czeka w Paryżu wiele do odkrycia: Luwr, Muzeum D’Orsay, zamek Brouillards na wzgórzu Montmartre, diabelski młyn na placu Concorde, pełe staroci Marché aux Puces czy najstarsze w Europie muzeum figur woskowych – Muzeum Grevin. Wirtualnie spacerując po paryskich uliczkach wspólnie odwiedzimy najromantyczniejsze kino – La Pagode, kabaret Moulin Rouge  czy jedną z ulubionych kawiarni artystów – Café de Flore.

Warsztaty inspirowane podróżami prowadzących spotkanie i serią podróżniczych książek dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry.

Zapisy na warsztaty prowadzi Kasa Centrum Kultury w Lublinie. Tel.: 81 466 61 40

Opłata za udział w warsztatach: 5 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin


Kontakt:

http://www.warsztatykultury.pl

ZOBACZ TAKŻE:wakacjewarsztaty

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także