Lipcowe warsztaty w Karuzeli Sztuki, Lublin

📅 środa 13.07.2016
Paryż Karuzela Sztuki
KARUZELA SZTUKI | Prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

6 lipca (środa), Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, godz. 17.00.

„Oto jest Nowy Jork”

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie zasypia. Śpiewali o nim Liza Minelli, Frank Sinatra, Lou Red, Leonard Cohen, Jay Z z Alicią Keys i wielu innych. Błąkał się po nim samotnie pewien Kevin. David Bowie mawiał: „Żeby poznać Nowy Jork należy wstać wcześnie rano, popatrzeć jak miasto zmienia kształt, jak coraz więcej osób pojawia się na ulicach, jest to magiczne wręcz przekazanie władzy przez architekturę dla człowieka”. Wspólnie zanurzymy się w świat pełen drapaczy chmur, niezwykłych parków i żółtych taksówek, jedno z najbardziej zróżnicowanych kulturowo miejsc świata, w którym ludzie mówią ponad 800 językami!

13 lipca (środa) Oratorium, Centrum Kultury w Lublinie, godz. 17.00.

„Oto jest Paryż”

Co kryje w sobie największe muzeum świata?  Kto wymyślił bagietkę i ile schodów trzeba pokonać aby wdrapać się na szczyt Wieży Eiffla? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas podróży z Karuzelą Sztuki! Europejska stolica sztuki, miłości i światowej mody będzie kusiła nas zapachem pâtisserie i  kolorem lodów Berthillon. Wielbicieli sztuki (i nie tylko) czeka w Paryżu wiele do odkrycia: Luwr, Muzeum D’Orsay, zamek Brouillards na wzgórzu Montmartre, diabelski młyn na placu Concorde, pełe staroci Marché aux Puces czy najstarsze w Europie muzeum figur woskowych – Muzeum Grevin. Wirtualnie spacerując po paryskich uliczkach wspólnie odwiedzimy najromantyczniejsze kino – La Pagode, kabaret Moulin Rouge  czy jedną z ulubionych kawiarni artystów – Café de Flore.

Warsztaty inspirowane podróżami prowadzących spotkanie i serią podróżniczych książek dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry.

Zapisy na warsztaty prowadzi Kasa Centrum Kultury w Lublinie. Tel.: 81 466 61 40

Opłata za udział w warsztatach: 5 zł

ul. Grodzka 5a