Licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy z Warszawskiego ZOO!

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ratuszowa, Warszawa mapa

niedziela 21.08.2016

 

Warszawskie ZOO; wielki trawnik przy placu zabaw

KIEDY: 21.08.2016; 11.30 – 15.00

Warszawskie ZOO organizuje piknik edukacyjny, na którym odbędzie się licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. Pieniądze zgromadzone na aukcji zostaną przekazane na ochronę afrykańskich goryli populacji Grauera w Kongo, którym grozi wyginiecie w ciągu najbliższych 5 lat (więcej informacji na ten temat www.angela-meder.de/eaza).

Lucy malowała swoje obrazy z wielkim skupieniu, ale też szale twórczym, co widać w doborze kolorów i ruchu pędzla na płótnie. Szympansica, malując na rzecz swoich kuzynów z Afryki, używała też palców i języka, stąd niekiedy na jej dziełach można dopatrzeć się odcisków tych części ciała. Aukcję dzieł Lucy będzie wspierała 11-letnia podróżniczka i miłośniczka zwierząt – Nela Mała Reporterka. Nela od wielu lat edukuje dzieci na temat życia dzikiej fauny i flory. Swoje liczne przygody opisuje w książkach, reportażach telewizyjnych oraz autorskiej audycji radiowej pt. „Nela i tajemnice świata”.

Na pikniku zostaną przekazane informacje o tym, co każdy z nas może zrobić, by ratować te piękne i łagodne zwierzęta. Opiekunowie małp człekokształtnych z Warszawskiego ZOO opowiedzą też jak wygląda życie goryli w stołecznym Ogrodzie.

Każdy, kto tego dnia przyjdzie do ZOO w przebraniu goryla wejdzie bez biletu, zaś w trakcie pikniku zorganizowany będzie konkurs na najatrakcyjniejsze przebranie. Dla zwycięzców nagrody!

Ponadto w programie pikniku: gimnastyka Tai chi, pogadanki o gorylach, gorylowe menu, konkurs wiedzy o tych zwierzętach, prezentacja okazów skonfiskowanych przez celników przemytnikom handlującym „zwierzęcymi pamiątkami” i wiele innych.

Od 21 sierpnia do końca września, wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć goryle będą mogli wrzucić dowolną kwotę do szkatuły znajdującej się przy alei głównej, nieopodal wejścia do ZOO od ulicy Ratuszowej. Cały dochód zostanie przekazany na ratunek afrykańskich goryli. Pieniądze będzie też można wpłacać na konto Fundacji Panda. Najhojniejszych darczyńców Ogród nagrodzi wycieczką po zapleczach pawilonu małp człekokształtnych. Więcej szczegółów na ten temat wkrótce na fanpage’u Warszawskiego ZOO.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP (program realizowany przez europejskie ogrody zoologiczne). Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintordukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO od wielu lat należy do WAZA i EAZA, czyli do prestiżowych organizacji zrzeszających ogrody zoologiczne i akwaria w Europie i na całym świecie. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Zapraszamy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także