Letnie Tanie Kinobranie 2021 – wydarzenia towarzyszące: Baranki Dzieciom

Kino Pod Baranami mapa

niedziela 08.08.2021

12

Letnie Tanie Kinobranie 2021 - wydarzenia towarzyszące: Baranki Dzieciom

W ramach trwającego właśnie 15. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, Kino Pod Baranami zaprasza dzieci na wakacyjną odsłonę dobrze znanego cyklu niedzielnych poranków filmowych – Baranki Dzieciom.

W programie dwa pokazy pełnych przygód i kolorów polskich animacji oraz tematyczne warsztaty plastyczne. Na ekranie: ciekawa świata ryjówka Florka, pomysłowa Agatka oraz bajkowi ulubieńcy wielu pokoleń – bracia Bolek i Lolek. 

 Wśród licznych wydarzeń, w harmonogramie Letniego Taniego Kinobrania – 15. wakacyjnego festiwalu filmowego w Kinie Pod Baranami, znalazły się też propozycje skierowane do najmłodszych widzów, którzy po ponad rocznej przerwie, mogą znowu kontynuować swoją przygodę z X muzą. Wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to dwa niedzielne przedpołudnia (18 lipca i 8 sierpnia) z polskimi filmami animowanymi tradycyjnie zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię tematycznymi warsztatami plastycznymi. Dodatkowo, każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.

Podczas pierwszego spotkania, maluchy zobaczą na ekranie Florkę – sympatyczną i ciekawą świata ryjówkę, bohaterkę serialu Pamiętnik Florki, opartego na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Towarzyszyć jej będzie Agatka – kilkuletnia dziewczynka, przeżywająca wspaniałe przygody wraz ze swoim chomikiem Cyrylem. Po seansie małych widzów na zabawy plastyczne zaprosi florystka i plastyczka Anna Wierzbicka.

Drugie, sierpniowe spotkanie, będzie okazją do przypomnienia sobie fascynujących przygód Bolka i Lolka – bohaterów kultowej animacji, oglądanej do ponad pół wieku przez małych widzów w wielu krajach. Uczestnicy Baranków Dzieciom obejrzą cztery fascynujące odcinki popularnej serii, a następnie wezmą udział w warsztatach plastycznych pod okiem Joanny Żyłowskiej.

 BARANKI DZIECIOM – pokazy bajek i warsztaty plastyczne
18 lipca i 8 sierpnia 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami
BILETY: 12 zł

PROGRAM:

niedziela, 18 lipca, g. 11.00
PODRÓŻE MAŁE I DUŻE: Pamiętnik Florki & Agatka – zestaw bajek, 42’
+ warsztaty plastyczne

niedziela, 8 sierpnia, g. 11.00
ZABAWY BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40’
+ warsztaty plastyczne

NIEZWYKŁE ODKRYCIE
reż. Zdzisław Kudła, Franciszek Pyter, Polska 1975
Bolek z Lolkiem znajdują garnek ze starymi monetami, które padają łupem złodzieja. Chłopcy odzyskują skarb i oddają go do muzeum.

OPIEKUNOWIE ZWIERZĄT
reż. Romuald Kłys, Polska 1976
Bolek i Lolek biorą sanie i udają się na przejażdżkę po leśnych szlakach. Chłopcy pomagają zmarzniętym i wygłodniałym zwierzętom.

MASZERUJE WOJSKO
reż. Wacław Wajser, Polska 1976
Bolek i Lolek spotykają żołnierzy. Chłopcy zafascynowani popisami komandosów postanawiają naśladować ich wyczyny. Przygoda ze spadochronem kończy się nad wodospadem i malcy wzywają pomocy. Na szczęście zjawiają się prawdziwi komandosi i ratują chłopców z opresji.

GOKARTY
reż. Marian Cholerek, Polska 1975
Bolek z Lolkiem konstruują gokarty. Po wielu przygodach i niepowodzeniach biorą udział w wyścigach i zwyciężają.

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska – projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą 'Pracownię wytwory’ mieszczącą się w samym sercu Krakowa.

ORGANIZATORZY:
Kino Pod Baranami
Fundacja Dla Kina

WSPÓŁFINANSOWANIE:
Miasto Kraków

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

Rynek Główny 27
31-010 Kraków


Kontakt:

12 423 07 68
kino@kinopodbaranami.pl
http://www.kinopodbaranami.pl

ZOBACZ TAKŻE:bajkawarsztaty