Weleda
Weleda Baby

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

📅 sobota 14.09.2024
Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju
Fundacja Dom Pokoju zaprasza na letnie spacery z przewodnikiem przez podwórka, zaułki, bramy wrocławskich osiedli.

Gajowice – wokół mieszkania
29 czerwca 11:00
oprowadza: Joanna Majczyk

Szlakiem kultowej gastronomii – Powstańców Śląskich
14 września 11:00
oprowadza: Daga Furmanek i Łukasz Lorenc (Brzuchotwórcy)
Zapisy.

Osiedle Powstańców Śląskich to niewątpliwie bardzo ciekawy pod względem gastronomicznym teren. Spacer po kulinarnej części tego osiedla to sentymentalna podróż przez kultowe i całkiem nowe miejsca na gastronomicznej mapie Wrocławia. Powstańców Śląskich jest osiedlem kontrastów, także pod względem oferty restauracji i kawiarni.

Znajduje się tu słynna i tradycyjna już plackarnia pod centrum handlowym Arena jak i słynna już w tamtych okolicach wegańska pierogarnia w Pasażu Zielińskiego. Do tego kultowe targowisko Komandor z centralnym Barem Blaszak, gdzie kilkanaście lat temu tłumnie przesiadali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego. A to i tak nie wszystko.

Odwiedzimy rzemieślnicze lodziarnie, nowe i interesujące restauracje, a być może weźmiemy też udział w osiedlowych degustacjach. Celem spaceru jest nie tylko zapoznać mieszkańców Wrocławia z gastronomiczną historią osiedla Powstańców Śląskich, ale także zachęcenie ich do większej eksploracji oferty kulinarnej miasta.

Wszyscy uczestnicy i uczestniczki spacerów otrzymają bezpłatne mapki z archiwalnymi zdjęciami i ciekawostkami przygotowanymi przez przewodników i przewodniczki.

372 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent