Letnia odsłona kampanii PRZEPRASZAM! Tworzę się

czwartek 01.08.2013

Letnia odsłona kampanii PRZEPRASZAM! Tworzę się

Już za chwilę zaczynamy kampanię społeczno-artystyczną „Przepraszam! Tworzę się”, która towarzyszy 9. MFSW inSPIRACJE/genesis. Do uczestnictwa zapraszamy zarówno najmłodszych, jak i starszych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne!

"Świat jako sen" wspólne budowanie instalacji, warsztaty dla dzieci 8-12 lat
01.08.2013 r. godz. 12.13-15.13, 13 muz, pl. Żołnierza Polskiego 2

Wprowadzeniem do wspólnego działania będą mity na temat stworzenia Świata pochodzące z różnych kultur. Jak opisują początek świata mieszkańcy Afryki, Indii, Australii i Europy? Okazuje się, że według wielu mitycznych opowieści, stworzeniu towarzyszyło pojawienie się światła lub dźwięku, dlatego to im poświęcone będą warsztaty. Pod okiem prowadzącej starsze dzieci będą eksperymentować ze światłem (widzeniem) i dźwiękiem (słuchaniem). Zaprojektują własną, kojarzącą się z początkiem, formę, a następnie wykonają wspólną świetlistą instalację w zaciemnionej przestrzeni.
Prowadzenie: Maria Stafyniak – absolwentka ASP w Poznaniu, artystka wizualna, animatorka kultury i art-edukatorka. Współzałożycielka Oswajania Sztuki. Używa mediów takich jak rysunek, obiekt, instalacja i fotografia. Prowadzi warsztaty dotyczące języka sztuki, kreatywności, zrozumienia poszczególnych mediów, estetyki i dekonstrukcji obrazów mass mediów.

ZAPISY: lassztuki@gmail.com Prosimy o podanie NAZWY warsztatu w temacie maila.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne! Szczegóły na www.tworzesie.pl, www.inspiracje.art.pl oraz www.lassztuki.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:patronat