Letnia Montownia Talentów czyli Lato w Mieście na Gocławiu

wtorek 03.07.2012 do piątek 27.07.2012

W ramach Lata w Mieście 2012 w Klubie Kultury Gocław odbędzie się Letnia Montownia Talentów.
Będzie to ciąg bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży z grup zorganizowanych, a także osób indywidualnych. Montownia to 4 tygodnie twórczych zajęć między 3 a 27 lipca, a każdy tydzień to coś innego.
Do wyboru są warsztaty: Foto, taniec współczesny, towarzyski, Hip Hop, Klub Podróżnika, plastyka, zajęcia teatralne, szachowe i wiele innych.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy na konkretne warsztaty, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

SZACHY to przede wszystkim świetna zabawa, uczestnicy warsztatów ćwiczą pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. W trakcie zajęć uczymy się grać, analizujemy partie mistrzów, robimy przeróżne szchowe zadania, przygotowywać się będziemy do TURNIEJU SZACHOWEGO, który odbędzie się w Klubie Kultury Gocław 13 lipca.
Zajęcia poprowadzą: Łukasz Jankowski i Piotr Jankowski.

PLASTYKA to zajęcia rozwijające zdolności manualne, wrażliwość na barwy, formy, kształty oraz poczucie estetyki. W trakcie zajęć uczestnicy będą tworzyć prace plastyczne wykorzystując różnorodne techniki: malarskie, wycinanki, wyklejanki, kolaż, budowanie form przestrzennych. Zajęcia będą inspirowane twórczością artystów związanych ze światem sztuki oraz kulturą różnych stron świata.
Zajęcia poprowadzi: Katarzyna Nosal

KLUB MŁODEGO PODRÓŻNIKA, czyli warsztaty międzykulturowe wprowadzające w fascynujący świat różnych kultur, podczas których dzieci będę mogły rozwijać zdolności: manualne, plastyczne, muzyczne. Zajęcia przełamujące stereotypowe myślenie, ułatwiające zrozumienie innych cywilizacji, jak i rodzimej kultury połączone z nauką języków obcych. Warsztaty są atrakcyjną forma spędzenia czasu i przygotowują do życia w wielokulturowym świecie.
Zajęcia poprowadzi: Ewa Charzewska

HIP HOP CZYLI… tym razem nie tylko taniec 😉 Hip Hop to cała kultura i nie ograniczajmy się do tego co mówi nam telewizja. Zajęcia będą trwały 1,5 h. W tym czasie przede wszystkim będziemy zajmować się Hip Hop Dance. Jednak poznamy też zagadnienia obejmujące pozostałe elemanty kultury hip hop i dowiemy się jakie są korzenie tego tańca aby móc lepiej wszystko rozumieć. Poza opowiadaniami i tańcem będziemy wyświetlać specjalnie wyselekcjonowane fragmenty filmów.
Zajęcia poprowadzi: Buba aka Lazy One (Paulina Borusińska)

ODPICUJ CIUCHA, a inaczej: przerabiamy nudne i stare łachy J Można przynieść swoje ubrania, do dyspozycji będą też t-shirty. Za pomocą nożyczek, korali, cekinów, szalonych ozdób i gamy kolorowych farb nadamy ubraniom nowe życie, może nawet zupełnie inny krój. Zajęcia będą trwały 1,5-2 godziny.
Podczas każdych zajęć będziemy wybierać najoryginalniejsze prace, ponieważ 27.07. odbędzie się specjalny POKAZ MODY. Wyłonimy tam najlepszego młodego projektanta !
Zajęcia poprowadzi: Buba aka Lazy One (Paulina Borusińska)

TANIEC TOWARZYSKI I UŻYTKOWY zabawy z tańcem oraz nauka wybranych technik tanecznych. Na warsztatach będzie można poznać kroki i figury najpopularniejszych tańców, nauczyć się kilku przydatnych trików tanecznych i świetnie bawić się przy muzyce.
Warsztaty poprowadzi Jacek Rembieliński

FOTOGRAFIA warsztaty uczą innego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość, można na nich dowiedzieć się jak uchwycić ulotność chwili za pomocą dostępnej dziś wszystkim techniki cyfrowej, a także jak robić zdjęcia żeby nadać fotografowanym obiektom określony charakter.
Zajęcia poprowadzi Aleksandra Szyszko

TEATR podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad interpretacją krótkich tekstów, przełamywaniem barier występu przed innymi i wyrażaniem siebie. Zapoznają się także z podstawowymi technikami teatralnymi, jak ruch sceniczny, animacja lalką i rekwizytem czy gra maską
Zajęcia poprowadzi Anna Getka

WARSZTATY TWORZENIA LATAWCÓW "TO MUSI LATAĆ"
Klub Kultury Gocław ma nowe logo, którym jest latawiec. A latawiec jak sama nazwa wskazuje powinien unosić się ku górze. Na warsztatach poznamy technikę konstruowania latawców tak aby mogły pofrunąć w stronę nieba. Ponadto będziemy je ozdabiać i malować. Najoryginalniejsze prace zostaną wyłonione do konkursu "TO MUSI LATAĆ", z okazji którego urządzimy wielkie, wspólne puszczanie latawców.

KONKURSY

13.07 Turniej szachowy

Zapraszamy wszystkich młodych szachistów. Zapisy na turniej prowadzimy do 12.07.

24.07 "To musi latać"

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów tworzenia latawców jak i uczestników podobnych warsztatów w innych placówkach. Latawce zostaną przetestowane przede wszystkim na podstawie prawidłowej konstrukcji i tego jak szybują w powietrzu. Odbędzie się też prezentacja ozdób. Liczy się tu efekt końcowy, bo ozdoby powinny sprawdzać się także w powietrzu 😉
Zgłoszenia przyjmujemy do 23.07.

27.07 Odpicuj ciucha: Pokaz mody

Konkurs przeznaczony jest dla uczestników warsztatów „Odpicuj ciucha" jak również osób indywidualnych z innych placówek, które mają ochotę „odpicować ciuch" i wziąć udział w konkursie. Prezentacja polega na przedstawieniu jednego przerobionego przez uczestnika ciucha i stworzeniu do niego całej stylizacji ze swoich ubrań i dodatków. W dniu pokazu będziemy też udostępniać dodatki, które posiadamy w Klubie.
Uwaga !!! Prace uczestników będzie ocenione przez 3-osobowe jury, znające się doskonale na rzeczy 😉
Więcej informacji już wkrótce.
Miejsce: Klub Kultury Gocław.
Zapraszamy wszystkich chętnych na pokaz, przygotujemy też dużą widownię 😉
Zgłoszenia przyjmujemy do 26.07.

UWAGA!!!
Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny!

ZAPRASZAMY! Zapisy i dokładniejsze informacje:

Klub Kultury Gocław, Filia Centrum Promocji Kultury
tel. (0 22) 671-94-79
www.klubgoclaw.pl 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Klub Kultury Gocław zajęcia dla dzieci Warszawa

Klub Kultury Gocław

Prowadzimy wszechstronną działalność kulturalną i edukacyjno – oświatową, oferując szeroki zakres zajęć dodatkowych dla osób w każdym wieku. W Klubie nie tylko proponujemy udział w ciekawych warsztatach i różnorodnych sekcjach, organizujemy też tematyczne koncerty, spotkania z …

Więcej

Adres:

ul. Abrahama 10
(wejście od strony ul. Bora- Komorowskiego, przy basenie Wodnik)
09-982 Warszawa


Kontakt:

226719479
biuro@klubgoclaw.pl
http://www.klubgoclaw.pl
facebook