Letnia Grządka Teatralna – Krawiec Niteczka. Katowice

Plac Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach
📅 niedziela 26.08.2018
Letnia Grządka Teatralna

Wraz z wakacjami do Katowic powraca Letni Ogród Teatralny. To już 20. edycja tego wydarzenia i jak zwykle nie zabraknie spektakli dla dzieci.

Jak co roku podcienia Centrum Kultury Katowice zamieniają się w weekendowy teatr półplenerowy. To wspaniała okazja, by wybrać się na ciekawe spektakle w ramach LOTu. Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych teatromanach, którzy będą mogli skorzystać z Letniej Grządki Teatralnej, czyli spektakli dla dzieci. Repertuar dobierany jest tak, by dostarczyć widzom sporej dawki wrażeń i wzruszeń.

Letnia Grządka Teatralna wystawiana będzie w niedziele, o godz. 15 w podcieniach Teatru Korez i Miasta Ogrodów przy Placu Sejmu Śląskiego 2 w Katowicach. Wstęp wolny.

Więcej o spektaklach przeczytacie na stronie.

26 sierpnia, godz. 15:00
KRAWIEC NITECZKA
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Katowice

Pan Niteczka, ceniony krawiec z miasteczka Tajdarajda, pewnego dnia – za sprawą olśnienia – zostaje poetą. Niestety od tej pory uszyte przez niego ubrania może i mają w sobie coś z poezji, ale nie nadają się do noszenia. Oburzony Burmistrz wyrzuca nieszczęśnika z miasta, więc Niteczka rusza w świat. Po drodze zaprzyjaźnia się Strachem na wróble i odtąd wędrują już razem na spotkanie z przygodą.