Letni Jarmark Etnograficzny

Cystersów, Gdańsk mapa

niedziela 28.08.2016

letni jarmark etnograficzny 2016

Zapraszamy na weekendowe spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem w ogrodzie przed Oddziałem Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Jarmark zorganizowany przez Oddział Etnografii MNG stanowi formę upowszechnienia sztuki ludowej, rękodzieła i folkloru. Umożliwia promocję regionalnym twórcom. Jest płaszczyzną spotkań ze sztuką ludową Kaszub, Kociewia, Powiśla i Żuław, możliwością zapoznania się z tradycyjnymi rzemiosłami, rękodziełem i działalnością artystyczną. Przestrzeń jarmarku udostępniana jest również osobom zajmujących się tworzeniem etnodisajnu regionalnego oraz przedstawicielkom Kół Gospodyń Wiejskich zajmujących się wyrobem produktów regionalnych. W tym roku poszerzamy ofertę jarmarku – w niektóre dni będzie się odbywał rynek produktów ekologicznych.

Stałe punkty w programie Letniego Jarmarku Etnograficznego:

• kiermasz sztuki ludowej, rękodzieła i produktów regionalnych Pomorza Gdańskiego
  • sprzedaż wydawnictw promujących regiony
  • pokazy i warsztaty twórczości ludowej

Wydarzenia:

28 sierpnia – Dzień Etnodisajnu i Rękodzieła

4 września – Dzień Twórcy Ludowego

11 września – Zakończenie jarmarku

Miejsce: ogród przed Oddziałem Etnografii (ul. Cystersów 19, Gdańsk Oliwa)

Muzeum Narodowe w Gdańsku

Oddział Etnografii / Spichlerz Opacki

ul. Cystersów 19