Leniwa niedziela z… Papuasami

Fotoplastikon Warszawski, al. Jerozolimskie 51 mapa

niedziela 16.06.2019

Leniwa niedziela z... Papuasami

Podczas warsztatów dowiemy się jak to możliwe, że w Papui Nowej Gwinei jest ponad 800 języków oraz czy nadal można spotkać tam ludożerców. Zobaczymy papuaskie chatki i będziemy towarzyszyć mieszkańcom podczas codziennych obowiązków, w tym wspinaniu się na palmę kokosową. Zaczniemy od zlokalizowania miejsca – wspólnie ułożymy mapę świata i odnajdziemy drugą największą wyspę na naszej planecie oraz poznamy ciekawe fakty dotyczące tego miejsca. Dodatkowo przymierzymy tradycyjne, kolorowe, papuaskie torby, w których noszone są ciężkie papaje, ziemniaki i… dzieci, przekonując się, czy są wygodniejsze niż nasze plecaki.

Warsztaty poprowadzi Michalina Kupper – fotograf, podróżnik a także pedagog, trener metody Biegun, przedsiębiorca, pilot wycieczek, ratownik, instruktor ZHR. Twórca projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w fundacji Orla Straż działającej w Iraku. Uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei.

16.06 (niedziela) godz. 11.00

Wstęp wolny po rejestracji pod nr tel. 22/629 60 78 lub e-mailem: rejestracjafw@1944.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
fotoplasikon warszawski warsztaty zajęcia lekcje muzealne film

Fotoplastikon Warszawski

Jesteśmy otwarci od środy do niedzieli 10.00-18.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, czwartek wstęp bezpłatny.

Fotoplastikon Warszawski służy do oglądania fotografii w trójwymiarze. Jest unikatowym urządzeniem, które powstało na początku XX w. i z przerwami działało … Więcej

Adres:

Al. Jerozolimskie 51, Warszawa

Kontakt:

22 629 60 78
fotoplastikon@1944.pl
http://fotoplastikonwarszawski.pl