Lem na Scenie VOD Teatru Guliwer

Teatr Lalek Guliwer online mapa

czwartek 04.03.2021 do niedziela 07.03.2021

Lem na Scenie VOD Teatru Guliwer

Od 4 marca Teatr Lalek Guliwer zaprasza widzów na premierowy spektakl „Przyjaciel Automateusza” Stanisława Lema w reżyserii Michała Derlatki, który będzie dostępny online na Scenie VOD!

Premiera spektaklu uświetni obchody Roku Lema w Polsce i na świecie. Teatr Guliwer zaprasza do spotkania z twórczością Stanisława Lema wszystkich widzów powyżej 7 roku życia.

Spektakl „Przyjaciel Automateusza” miał swoją premierę w siedzibie Teatru w 2018 roku i został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność Teatru Guliwer. Teraz powraca na Scenę VOD w nowej, filmowej odsłonie, zrealizowanej przez Krzysztofa Kiziewicza – nagradzanego twórcę filmowego. Spektakl w reżyserii Michała Derlatki, zyska w wersji online nową, filmową jakoś, niezmiennie pobudzając wyobraźnię widza i wprowadzając go w futurystyczny, lemowski świat. Za oryginalną scenografię w spektaklu odpowiedzialny jest Michał Dracz, a energetyczne opracowanie muzyczne stworzyła Joanna Sówka-Sowińska.

Do przedstawienia na VOD tradycyjnie dołączone będą warsztaty, a także klip ukazujący kulisy realizacji nagrania. Kosmiczne warsztaty dla wynalazców poprowadzi graficzka i artystka Karolina Witowska- Ćirlić. Podczas warsztatów widzowie będą tworzyć swojego elektorprzyjaciela, wykorzystując materiały z recyklingu. Warsztaty inspirowane spektaklem, nawiązywać będą do relacji i wartości jaką jest przyjaźń.

Zaproszenie na Scenę VOD to także zaproszenie widzów do wspólnego, rodzinnego doświadczania Teatru w ich własnych domach. Teatr VOD sprawia, że najbliższa im przestrzeń, staje się na czas przedstawienia ich teatralną widownią. Udział w przedstawieniu online daje widzom szansę na zaaranżowanie „po swojemu” miejsca do wspólnego oglądania spektaklu. Tym razem, to widzowie decydują czy oglądają przedstawienie na siedząco, leżąco, a może do góry nogami? Teatr zapraszając widzów na Scenę VOD zaprasza ich jednocześnie do współdecydowania o tym, w jakiej przestrzeni i w jakich warunkach będą uczestniczyć w przedstawieniu, a także do gromadzenia się przed ekranami wszystkich pokoleń.

Żeby obejrzeć spektakle na Scenie VOD wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu.
Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem: https://www.vod.teatrguliwer.pl/.

Realizacja nagrania była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr