Lekcje plastyczne dla szkół i przedszkoli w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu mapa

poniedziałek 05.12.2016 do niedziela 18.12.2016

koszt to 10 zł od osoby w technikach: ceramika i witraż, pozostałe techniki 5 zł od osoby

Lekcje plastyczne

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do współpracy z zakresu edukacji artystycznej szkoły i przedszkola.

Lekcje plastyczne to stała oferta CSE „Światowid”, jednak w grudniu zajęcia odbędą się w nieco innej aranżacji. Zajęcia zostaną przeniesione do krainy magii, przygód i marzeń. Przestrzeń warsztatowa zostanie zorganizowana w Galerii Nobilis ( II piętro, CSE „Światowid”), gdzie do 19 grudnia eksponowana jest międzynarodowa wystawa ilustracji  „It’s always tea-time” inspirowana  książką Carrolla Lewisa „Przygody Alicji w Krainie Czarów”. Na wystawę składają się prace 72 współczesnych ilustratorów pochodzących z 16 krajów.

– Zależy nam aby tą niecodzienną wystawę, obejrzało jak najszersze grono małych (i dużych także!) odbiorców sztuki. – mówi Paula Załuska, pracownik CSE „Światowid – Zapewniając młodemu pokoleniu warunki do rozwoju wyobraźni, poczucia estetyki i myślenia abstrakcyjnego, kształtujemy ludzi o rozległych kompetencjach społecznych.

Dzieci będą miały okazję nie tylko obejrzeć wystawę, ale przede wszystkim zaczerpnąć z niej inspirację, aby stworzyć autorskie ilustracje wybranej bajki lub baśni.

Ofertą specjalną, grudniowych lekcji plastycznych, są warsztaty ilustratorskie, które można zamawiać do 18 grudnia. Podczas warsztatów uczniowie wspólnie wybiorą baśń lub bajkę nad którą będą pracować, a następnie stworzą książkowe ilustracje w technikach: kolażu, asamblażu oraz frotażu. Celem takich zajęć jest stworzenie przez dzieci spójnej opowieści wizualnej czyli autorsko ilustrowanej książki, przeznaczonej do użytku klasy lub grupy. Dzięki temu, że każdy uczeń ma wkład w pracę nad wspólną książką, wzmacnia się w uczniach poczucie sprawczości działań.

Metody oraz poziom trudności warsztatowych umiejętności będzie dostosowany do wieku dzieci. Zajęcia prowadzone będą przez instruktorów plastyki CSE „Świtowid”

Do stałej oferty CSE „Światowid” należą lekcje plastyczne z ceramiki, batiku, papieroplastyki, witrażu, decoupagu oraz tworzenia okolicznościowych ozdób.

Koszt to 10 zł od osoby w technikach: ceramika i witraż, pozostałe techniki 5 zł od osoby.

 

Lekcje plastyczne można zamawiać pod numerem tel 55 611 20 64 lub mailowo: paula.zaluska@swiatowid.elblag.pl.

 

Zdjęcie autorstwa Arkadiusza Podhorodeckiego.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Lekcje plastyczne dla szkół i przedszkoli w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook