Lekcje muzealne w czasie wakacji?

📅 poniedziałek 11.08.2014 do niedziela 31.08.2014
Lekcje muzealne w czasie wakacji?

Zapraszamy na interaktywne zajęcia dla półkolonii oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, które odbywają się w czasie tegorocznych wakacji w Oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób i poznania niezwykłej historii Gdańska. Dzieci i młodzież mogą pobawić się ze swoimi rówieśnikami, a także wysłuchać legend i opowieści związanych z miastem i morzem.

W czasie wakacji proponujemy dwa tematy lekcji muzealnych:

Zawód Kaper.

Historie o morskich rozbójnikach rozpalają umysły najmłodszych od pokoleń. Legendy i mity nieraz odbiegają od prawdy historycznej. Jak naprawdę ubierali się dawni piraci i kaprzy. Do czego służyła opaska na oko? Jak działała broń czarnoprochowa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzieli prawdziwy Gdański Kaper. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zobaczyć z bliska wyjątkowe modele okrętów, poznać tajniki marynarskiego tańca,  życie codzienne na pokładach wielkich XVIII wiecznych żaglowców.

W obronie króla.

280 lat temu Gdańsk postawił wszystko na jedną kartę. W jego murach schronił się król Stanisław Leszczyński. W krwawych walkach pod wałami miasta starły się armie kilku krajów. W podróż do tamtych czasów zabierze nas żołnierz francuskiego regimentu. Dlaczego francuskie wojska lądowały na Westerplatte? Kim był bohaterski hrabia de Plelo?  Podczas wędrówki po wystawie „Król Stanisław Leszczyński w Gdańsku 1733-1734"  uczestnicy zajęć poznają tajniki dawnej sztuki wojennej, etykietę dworów królewskich łącznie z krótkim kursem tańca dworskiego, przygotują ładunki karabinowe dla obrońców miasta i poznają obsługę prawdziwej armaty. Kto wie, może sami  wezmą udział w elekcji polskiego króla?

Oferta dedykowana jest dzieciom i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat. Opłata za zajęcia wynosi 8 zł od każdego uczestnika.

Zapisy wyłącznie pod numerami:

tel. 58 76 79 150

tel. 58 76 79 135

Zajęcia prowadzone są od wtorku do czwartku w godzinach 9.30-10.45 i 11.00-12.15

Zapraszamy również grupy do samodzielnego poznawania naszych Oddziałów. Aktualne wystawy, godziny otwarcia i ceny biletów znajdują się na stronie www.mhmg.pl