Lekcje i warsztaty w Narodowym Muzeum Morskim

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Ołowianka 9-13 mapa

piątek 06.09.2019 do niedziela 08.09.2019

2

Lekcje i warsztaty w Narodowym Muzeum Morskim

Nowy rok szkolny w morskiej odsłonie!

Ekologia, podróże dalekie i bliskie, archeologia podwodna oraz zawsze lubiane gdańskie legendy i tajemnice. Oferta edukacyjna Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na nowy rok szkolny, to połączenie popularnych i sprawdzonych już zajęć – zarówno lekcyjnych, jak i warsztatowych oraz kilka fantastycznych nowych propozycji.
– Co roku staramy się modyfikować nasze zajęcia na nowy rok szkolny, słuchając podpowiedzi naszych gości i uczestników zajęć. Ich opinia jest dla nas najważniejsza. Wiemy, że najmłodsi przepadają za odkrywaniem tajemnic, rozwiązywaniem zagadek, poznawaniem gdańskich legend, dlatego tę tematykę włączyliśmy zarówno do nowych, jak i sprawdzonych, lubianych zajęć w oddziałach NMM – podkreśla Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM.

W tym roku chcemy być jeszcze bardziej eko! Stąd lekcje dedykowane ekologii, segregacji śmieci, kształtowaniu świadomości, jak cenna jest przyroda. Ważne kwestie związane z ochroną środowiska, a także tajniki pracy dawnych rybaków, szkutników i powroźników, będzie można poznać podczas lekcji muzealnych w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

– Fanów „Kolorowych Sobót” i „Programu dla Rodzin” zaprosimy na zajęcia o nowej tematyce, ale nadal w rodzinnej atmosferze. – zaznacza Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Poznany w zeszłym roku szkolnym Kapitan Szarada z tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków, odkrywać będzie przed naszymi gośćmi kolejne aspekty świata naukowych doznań. Od września Dział Edukacji NMM zaprasza także na „Urodziny w Muzeum” – organizowane w Ośrodku Kultury Morskiej oraz Centrum Konserwacji Wraków w Tczewie – zajęcia znane i lubiane, ale także w zupełnie nowej odsłonie!

Seniorów kochających sztukę, zaprosimy na cykliczne warsztaty do Ośrodka Kultury Morskiej: serdeczna, rodzinna atmosfera jak zwykle w pakiecie zajęć! Dzieła, które powstają na zajęciach plastycznych z sezonu na sezon są coraz lepsze!

Podczas zajęć „Wywiad z zabytkiem” zaproszeni eksperci z różnych działów naszego Muzeum opowiedzą ciekawe historie o zabytkach, którymi się opiekują – takich rzeczy nie wyczytacie w żadnym przewodniku, ani nie znajdziecie w sieci! Natomiast chętnych do zdobywania wiedzy zaprosimy do „Akademii Młodych Odkrywców” na cykliczne zajęcia dedykowane zagadnieniom nie tylko morskim.

Naszą ofertę kierujemy też do uczniów szkół specjalnych, którzy dzięki sensorycznym zajęciom i artystycznym warsztatom będą mogli poznawać świat Bałtyku, historię Gdańska i wykonywać zabawne doświadczenia z fizyki. Opowiadać będziemy także o morskich odkryciach geograficznych oraz historii kartografii, a eksperci od konserwacji uchylą rąbka tajemnicy swojego zawodu – w walce z… korozją.

W tym roku szkolnym ruszamy z akcją Tanie Środy!

W środy, poza darmowym wejściem do naszych oddziałów (poza muzealnymi statkami: „Darem Pomorza” i „Sołdkiem”), proponujemy wszystkie lekcje muzealne po zniżkowej cenie 2 zł od ucznia (opiekunowie 1 zł).

Lekcje należy rezerwować według informacji podanych na stronie :
www.nmm.pl/edukacja/lekcje-muzealne

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
narodowe muzeum morskie gdansk logo

Narodowe Muzeum Morskie

 

Misją Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku jest ochrona kulturowego i technicznego dziedzictwa morskiego realizowana poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych ze szkutnictwem, okrętownictwem, żeglugą rzeczną i morską, rybołówstwem, żeglarstwem, militarystką i edukacją morską oraz upowszechnianie …

Więcej

Adres:

ul. Ołowianka 9-13, 80-751 Gdańsk

Kontakt:

centrala: 058 301 86 11; sekre
info@cmm.pl
http://www.cmm.pl
facebook