LEGO® Przygoda 2 na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

poniedziałek 27.05.2019 do poniedziałek 10.06.2019

LEGO®  Przygoda 2 na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD

W LEGO® Przygodzie 2, wyczekiwanej kontynuacji cieszącego się uznaniem widzów i krytyków przeboju „LEGO® Przygoda”, bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, wypełnionej akcją ekspedycji i ocalić ukochane miasto. Kinowy hit Warner Bros.  zadebiutuje na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i  DVD już 27 maja.

LEGO® Przygoda 2 to kontynuacja entuzjastycznie przyjętego przez widzów filmowego przeboju, który zdobył nominację do Oscara® i Złotego Globu oraz dał początek udanej serii filmów opowiadających o perypetiach klockowych bohaterów.  Obraz wyreżyserował Mike Mitchell, twórca takich produkcji jak „Trolle”  czy „Shrek Forever”.

W filmie znalazły się wątki dotyczące pomagania sobie nawzajem i współpracy. Przypomina on również o tym, aby starać się nie utracić dziecięcego sposobu podziwiania świata i chęci używania wyobraźni – mówi Chris Pratt, aktor udzielający głosu postaci Emmeta.

Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO® niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO®, Emmet, Lucy, Batman wraz z przyjaciółmi wyruszą w podróż do odległych, nieodkrytych światów, w tym do dziwacznej galaktyki, w której wszystko jest musicalem. Podróż ta będzie sprawdzianem ich odwagi, kreatywności i umiejętności „Master Builderskich”, a ponadto ukaże, jak bardzo są wyjątkowi.

W filmach osadzonych w świecie LEGO® zawsze chcemy zaskoczyć widza i wnieść jakiś świeży element do każdej kolejnej animacji. W pierwszej produkcji chodziło o zdefiniowanie na nowo kina akcji i przygodowego. Później wzięliśmy na warsztat filmy o superbohaterach i sztukach walki. W „LEGO® Przygodzie 2” chcemy pokazać, jak zmienia się sposób, w jaki bawi się dziecko. Zaczyna od prostych zestawów konstrukcyjnych. W miarę upływu czasu sięga po bardziej skomplikowane, a ostatnim etapem jest włączenie do zabawy przyjaciół lub rodzeństwa – tłumaczy producent Dan Lin, człowiek, którego pracy i wytrwałości marka LEGO® zawdzięcza to, że trafiła na duży ekran.

W polskiej wersji językowej bohaterowie filmu przemówili głosami:  Piotra Bajtlika (Emmet), Ewy Andruszkiewicz (Żyleta), Natalii Sikory (Królowa Wisimi), Magdaleny Wasylik (Generał Zadyma), Krzysztofa Banaszyka (Batman), Marka Barbasiewicza (Alfred), Macieja Kowalika (Benek), Marty Dobeckiej (Kicia Rożek), Wojciecha Paszkowskiego (Prezes Biznes), Michała Szpaka (Baltazar), Sebastiana Stankiewicza (Bananiak) i Artura Barcisia (Wafel-Wafel).

CZY WIESZ ŻE…?

·       Postać LEGO® Batmana, któremu głosu użycza Will Arnett, występuje na dużym ekranie po raz trzeci. Wcześniej pojawił on się w filmach „LEGO® Przygoda” i „LEGO® Batman: Film”.

·       LEGO® Przygoda 2” to pierwszy film w historii, w którym na dużym ekranie pojawiają się minilaleczki LEGO®. To także pierwszy raz, kiedy minilaleczki występują w filmie lub filmiku wideo razem z minifigurkami LEGO®.

·       Wśród piosenek, które można usłyszeć w nowym filmie, znalazły się dwie różne wersje oryginalnego hitu „Wszystko jest czadowe”.

·       Zmiennokształtna królowa Wisimi I’Powiewa całkowicie zmienia swój wygląd 40 razy.

·       Wykorzystana w filmie paleta barw obejmuje 76 oficjalnych kolorów LEGO®, w tym tak unikalne jak przezroczysty i brokatowy.

·       Na potrzeby najnowszej produkcji LEGO® wprowadziło także nowy kolor o nazwie Vibrant Coral, który pojawił się zarówno w animacji jak i zestawach klocków dedykowanych filmowi „LEGO® Przygoda 2”.

·       W filmie pojawiają się w sumie 523 różne postaci.

·       Podczas realizacji filmu wykorzystano 1 011 rekwizytów, 3 433 rodzajów klocków oraz 6 530 modeli wykonanych z klocków LEGO®.

·       161 737 777 – to największa liczba klocków, jakie pojawiły się w filmie w jednym ujęciu.

·       Największa liczba elementów na jednym planie zdjęciowym wygenerowana została poprzez połączenie światów i wyniosła 5 201 części.

·       Na pierwszym ujęciu pokazującym Klocburg/ Apokalipsburg widać 120 884 przechodniów, 1 438 pojazdów, odrzutowiec, dwupłatowiec i śmigłowiec. Liczba ta dorównuje całkowitej liczbie mieszkańców miasta Fargo położonego w Północnej Dakocie, co w przybliżeniu odpowiada liczbie ludności Płocka lub Elbląga.

Materiały dodatkowe w wydaniach Blu-ray™:

  • Wszystko o klockach: konstruowanie filmu „LEGO® Przygoda 2”
  • sceny niewykorzystane
  • teledyski i wiele więcej!

 Materiały dodatkowe w wydaniu DVD:

  • Wszystko o klockach: konstruowanie filmu „LEGO® Przygoda 2”
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatpolecamy

Zobacz także