Lato na Targach

MTP / Poznań mapa

piątek 05.08.2016 do niedziela 07.08.2016

bezpłatne

Lato zacznie się na Targach w pierwszym dniu wakacji szkolnych

Piasek, plac zabaw, kino letnie, a także zajęcia sportowe, edukacyjne i zabawy z animatorami – wraz z początkiem wakacji na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpoczyna się „Lato na targach”.

Na wszystkich uczestników imprezy będą czekały zajęcia sportowe, naukowe i kulturalne. W targowym ogrodzie zostaną wysypane tony piasku, pojawią się leżaki, plac zabaw i boiska sportowe. Udział we wszystkich wydarzeniach programu  „Lata na Targach” będzie bezpłatny.Atrakcje podzielone będą na trzy bloki tematyczne:

  • Sport i Rekreacja – zajęcia piłkarskie, jazda na rolkach, zabawa z animatorami, piaszczyste boiska do gry w plażową piłkę nożną i siatkową oraz bule, plac zabaw i piaskownica, ćwiczenia dla mam i dzieci, zumba, sobotnie grillowanie dla całych rodzin.
  • Edukacja – warsztaty chemiczne, warsztaty z elementami programowania i mechatroniki dla dzieci, zabawy edukacyjne z animatorami, gry i konkursy połączone z nauką języka angielskiego lub hiszpańskiego.
  • Kultura – kącik czytelnika dla dzieci w ramach akcji „Lato z książką”, bookcrossing, „Games Room” – środowe spotkania z grami planszowymi dla początkujących i zaawansowanych, a także „Kino plenerowe banków spółdzielczych SGB”, odbywające się w czwartkowe wieczory.

Atrakcje sportowe dla dorosłych i dzieci

Lato to dobry moment, by zadbać o swoją kondycję fizyczną. W programie „Lata na Targach” znajdą się więc zajęcia dla aktywnych – nauka jazdy na rolkach, gry w football czy fitness.

Dzieci będą mogły nauczyć się grać w piłkę nożną pod okiem trenerów z Akademia Reissa. Zajęcia będą się odbywały w grupach wiekowych do lat 8 i do lat 12. Będą doskonaliły poszczególne zagrania, a także brały udział w rozgrywkach drużynowych.

Dorośli będą mogli wziąć udział w zajęciach znanych z klubów fitness, ale prowadzonych na trawie. Profesjonalni trenerzy poprowadzą zajęcia zumby, jogi, tańca brzucha czy piloxingu. W programie znajdzie się też miejsce na popularne obecnie ćwiczenia na trampolinach.  Można będzie też zaprosić do zabawy grupę przyjaciół i zagrać z nimi w siatkówkę plażową, football, bule czy badmintona. Aby mieć pewność, że boiska sportowe będą wolne, warto je zarezerwować drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres promocja@mtp.pl.

Zarówno dla dzieci jak dorosłych skierowane są zajęcia doskonalenia jazdy na wrotkach i rolkach, prowadzony przez profesjonalnych instruktorów z Zico Racing. Zajęcia będą odbywały się w pawilonach  targowych. Na miejscu będzie działała wypożyczenia rolek, ochraniaczy i kasków.

Nauka i zabawa

Chemia, programowanie i mechatronika to dziedziny, z którymi warto zapoznawać dzieci od najmłodszych lat, by w przyszłości zasilili grono kreatywnych inżynierów. Podczas warsztatów w ramach „Lata na Targach” nauka będzie łączyła się z zabawą.

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zaprezentuje podczas „Lata na Targach” projekt „Laboratorium Szkoły Przyszłości”. Będą to eksperymenty, poszukiwania i przygody edukacyjne dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii takich jak na przykład programowalne roboty.

Dzieci będą mogły też poczuć się jak młodzi naukowcy obserwujący reakcje chemiczne. Wakacyjne laboratorium będzie wyposażone w produkty dostępne w każdej, które po umiejętnym połączeniu stworzą podwodne wulkany czy kontrolowane wybuchy. Zajęcia poprowadzą studenci i pracownicy Wydziału Technologii Chemicznej – Politechniki Poznańskiej.

W wakacje na Targach będzie też okazja do nauki języków obcych. Szkoła „Językowa Papuga” zaprosi dzieci do poznawania jezyka angielskiego i hiszpańskiego poprzez gry i zabawy. Zajecia będą przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Aby wziąć udział w zajeciach zależy wysłać zgłoszenie na adres promocja@mtp.pl.

Kultura na trawie

Bajki i powieści polecane przez poznańskie wydawnictwa, regały do wymiany książek, spotkania miłośników gier planszowych i pokazy filmowe w „Kinie Letnim Banków Spółdzielczych SGB” to kulturalne atrakcje „Lata na Targach”.

Zajęcia popularyzujące czytelnictwo wśród dzieci organizowane wspólnie z poznańskimi wydawnictwami pod patronatem targów „Książka dla Dzieci Młodzieży i rodziców – XVI Poznańskie Spotkania Targowe” oraz Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek są organizowane w ramach akcji „Lato z Książką”. W programie znajdą się spotkania z autorami i ilustratorami książek dla najmłodszych, wspólne czytanie bajowych opowieści i zabawy z animatorami. Na Targach, w holu południowym, czyli głównym wejściu na teren „Lata na Targach” będą zlokalizowane regały, służące do wymiany książek. Każdy mogę zostawić na nich powieści, które już przeczytał i chce się nimi podzielić z innymi.

Targi zapraszają miłośników gier do „Games roomu” czyli na spotkania przy planszówkach, które odbywają się pod patronatem firmy „Cube” i „Zagrajmy” oraz targów Hobby. Są one skierowane zarówno do dorosłych, jak i do dzieci we wszystkich grupach wiekowych.

Po raz kolejny w ogrodzi MTP powstanie też „Kino Letnie Banków Spółdzielczych SGB”, w którym w każdy czwartek będzie można zobaczyć filmy, znane z ekranów kin studyjnych. Repertuar będzie dostępny na stronie www.mtp.pl. W razie niepogodny seanse będą się odbywały w pawilonie targowym.

 

PROGRAM

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:latowakacje