Lato z SCKM

SCKM, ul. Dietla 53 i Wietora 15 mapa

poniedziałek 27.06.2016 do piątek 01.07.2016

lato w Krakowie

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza dzieci w wieku 6-13 lat do udziału w programie zajęć artystycznych i sportowych.

AKCJA „LATO W MIEŚCIE”

„ODKRYCIA MAŁE I DUŻE”

Codziennie od 27 czerwca do 1 lipca w godzinach 9.00-15.00 proponujemy dzieciom aktywne, twórcze poznawanie sztuki, kultury, odkrywanie tajemnic świata, muzyki, plastyki, filmu, tańca, radia, cyrku itd. Odbędziemy podróże do egzotycznych miejsc, krajów, poznamy ich mieszkańców, a także poznamy obyczaje, legendy i baśnie z różnych krain. Uczestnicy będą podróżować do atrakcyjnych stacji działań artystycznych, edukacyjnych i sportowych.

Poznają ciekawe, opowieści, które będą inspiracją do kreatywnego tworzenia niepowtarzalnych dzieł z kolorów, form, słów, obrazów, dźwięków.
Codziennie będziemy rozpoczynać nasze spotkania opowieścią, muzyką, prezentacją artystyczną, która rozbudzi wyobraźnie, zaktywizuje dzieci do twórczych działań.
Proponujemy atrakcyjne zajęcia: warsztaty plastyczne, ceramiczne, literackie, radiowe, animacji filmowej, muzyczne, cyrkowe, taneczne, sportowe, gry i zabawy w czasie, których dzieci rozwiną nowe umiejętności, wiedzę oraz odkryją swój potencjał twórczy, zdolności oraz talenty.

Koszt udziału 10, 00 zł dziennie

W ramach powyższej kwoty zapewniamy gorący posiłek / 6 zł za danie obiadowe z kompotem/ oraz wodę do picia i materiały realizacyjne /4 zł/.

Uczestnicy są proszeni o przyniesienie dodatkowych kanapek, ulubionych napoi oraz na zmianę obuwia sportowego do ćwiczeń, zabaw.

Zapisy przyjmujemy telefonicznie 12 430 50 90, 12 430 51 54

Lub zgłoszenie można przesłać na email: biuro@sckm.krakow.pl

Ilość miejsc ograniczona!

W czasie pobytu w SCKM uczestnicy będą brali udział w różnych zajęciach, codziennie w 4 rodzajach spośród niżej wymienionych:

PREZENTACJE NA SCENIE

„Inspiracje Muzyczne”- Instrument jako inspiracja do tworzenia i grania muzyki. Prezentacja instrumentów i koncert współczesnej muzyki rozrywkowej z kręgu popu, rocka, disco-dance i funk. Wzajemne przenikanie się stylów, rozwój gatunków i możliwości kreowania brzmienia. Zagramy i opowiemy, a także pokażemy oraz wyjaśnimy jak wspaniałym przeżyciem jest granie muzyki.
Prowadzenie: Adam Niedzielin, Piotr Grodecki, Piotr Krawczyk, Roman Ślazyk

„Pan Piórko i jego odkrycia – małe i duże”
Co daje nam siłę, bogactwo, a co szczęście? Czy owoce myślenia mogą być słodkie? ….. Na te i wiele innych pytań będzie poszukiwał odpowiedzi Pan Piórko i odkryje dla Was ciekawe tajemnice otaczającego nas świata.
Prowadzenie: Tadeusz Dylawerski, Piotr Niedziałek

„Inna bajka – opowieści wędrownego grajka”
Wyruszcie z nami w baśniową podróż i wraz z bohaterami naszych historii przeżyjcie przygodę. Elementami prezentacji, spotkania będzie: opowiadacz słowem malujący baśń, muzyka płynąca z żywych instrumentów stanowiąca scenografię, budująca klimaty i nastroje opowiadanej historii, uczestnicy współtworzący opowiadaną historię gestem, ruchem, dźwiękiem oraz rekwizyt inspirujący wyobraźnię .
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, Piotr Krawczyk

GALERIA ZDARZEŃ

Co znaleziono we Francji w grocie Lascoux? Jak zabawa w chowanego zakończyła się wiekopomnym odkryciem! Próbujemy odkodować tajemnice malarstwa prehistorycznego oraz dowiemy się dlaczego owe malowidła przetrwały 20 tys. lat w doskonałym stanie technicznym. Temat i technika: rysujemy węglem na szarych kartonach postacie zwierząt prehistorycznych i sceny polowań uzupełniając rysunki kolorowym tłem. Przed wykonaniem pracy krótka prezentacja historii malarstwa naskalnego.
Prowadzenie: Michał Baca, Urszula Ślusarczyk

Jak odkrycia z dziedziny optyki zmieniły bieg sztuki! Czy nasze oko jest obiektywnym narzędziem? Czy pokazuje nam świat prawdziwy, uproszczony czy zgoła zafałszowany? Na zajęciach wykonujemy proste rysunki i ćwiczenia; rysujemy rękę w technice 3D oraz magiczne ptaki wg pomysłu pana Eschera. Przed wykonaniem pracy krótki pokaz iluzji optycznych i przykłady dzieł mistrzów malarstwa tego gatunku. Prowadzenie: Michał Baca, Urszula Ślusarczyk

„ Źródła dźwięku”- Poznamy instrumenty muzyczne z podziałem na grupy instrumentów (dęte, strunowe, perkusyjne itp.) oraz instrumentarium zespołów muzycznych, orkiestr (instrumenty nietypowe, proste, naturalne). Odkrywać będziemy świat muzyki w formie ruchowej zabawy z akompaniamentem pianina, gitary i skrzypiec oraz poprzez prezentacje multimedialne, filmowe opowieści.
Prowadzenie: Piotr Niedziałek, Piotr Krawczyk

PRACOWNIA CERAMICZNA
„Odkrywanie kolorów świata”-
Inspiracją naszych plastycznych działań będzie sztuka różnych krajów, wykonamy dzieła nawiązujące do ciekawych tradycji mieszkańców i świata przyrody : Azji – ceramiczne laleczki japońskie, Afryki – ceramiczne maski oraz fantazyjne miski, Ameryki – indiańskie pióropusze, meksykańskie kapelusze wykonywane z tektury, materiału, filcu, skór, włóczki i innych materiałów, Antarktydy i Grenlandii – tworzenie filcowych zawieszek, breloczków – foczek, niedźwiadków polarnych i pingwinków, Europy – wianki, czapki krakowskie, ludowe motywy w technice decoupage.
Prowadzenie: Dorota Małysa, Joanna Szeląg

SALA 45 / RADIO PRYZMAT
„Odkrywcy zaklętych lądów”
– Opowieści, inscenizacje dawnych baśni ludowych, interaktywne zabawy i wykonanie prac plastycznych. Nagranie w studiu radia Pryzmat rozmowy z uczestnikami na temat poznanej baśni.
Uczestnicy zajęć będą tworzyli mapy własnych krain baśniowych. W studio radiowym opowiedzą o swoich krainach i zaklęciach, które otwierają baśniowy świat.
Prowadzenie: Jadwiga Mączyńska, Agnieszka Tobijasiewicz

SCENA
„Akcja Kreacja – Animacja” –
Warsztaty animacji filmowej metodą poklatkowej pikselacji. Wybierzemy się w podróże małe i duże, te znane i jeszcze nie odkryte, realne i całkiem fantazyjne! Narzędziem będzie aparat, rekwizytami – nasze ciała. Będziemy fotografować, pozować, montować…….
A na koniec pokaz efektów – wielka premiera!
Prowadzenie: Beata Milligan, Sylwia Szczepańska

SALA 34
Cyrkowa Karawana –
Od początku sztuki cyrkowej, kuglarze wędrowali, podróżując ze swym namiotem przez świat, my z naszą karawaną spróbujemy poznać siebie nawzajem i odkryć swoje możliwości, będziemy uczyć się różnych dyscyplin cyrkowych takich jak: żonglowanie piłkami, chustkami, obręczami, kręcenie talerzami, flowerstickami, pojami, ewolucje diabollo, chodzenie na szczudłach. Zwiększymy swoje umiejętności koordynacji ruchowej i koncentracji,
Prowadzenie: Aleksandra Barczyk, T. Dylawerski.

„ZumbaFun – gry, zabawy”
Jeżeli lubisz ruch i muzykę to te zajęcia są właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Będziemy skakać w rytmie najlepszych letnich kawałków. Przygotuj się na gry, zawody i ZumbęFun z elementami tańca latino, jazz, show dance oraz hip hop. Nasza propozycja to okazja by ćwiczyć pamięć, koncentrację, koordynację ruchową, kształtować sylwetkę i wzmocnić metabolizm.
Prowadzenie: Alicja Krupa i Janusz Głowacz

BULWARY INFLANCKIE
„Odkrywanie NIEBA”
– Propozycja gier i zabaw zespołowych, pobudzających do ruchu, fantazji, radości, śmiechu, współdziałania oraz zdrowej rywalizacji.
Uczestnicy zostaną podzieleni na drużyny wykonujące zadania wspólnie na określony czas. Elementem łączącym poszczególne gry będzie przestrzeń nieba. W formie zabawy i kreatywnych zadań ruchowych tworzyć będziemy galaktyki, gwiazdozbiory, poznamy chmury, księżyc, układ słoneczny oraz słynnych astronomów.
Prowadzenie: Dorota Kozłowska-Buczek, Piotr Grodecki

 

ZAJĘCIA DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH

„Moje małe ZOO”

Zapraszamy dzieci w wieku 3 do 5 lat na letnie warsztaty

27.06.2016 – 06.07.2016, godz. 9.00 – 14.00

Będziemy tworzyć swoje ZOO, uczyć się piosenek, tańczyć, rysować, przede wszystkim doskonale się bawić. Wybierzemy się w odwiedziny do Smoka Wawelskiego, do Straży Pożarnej, nauczymy się bezpiecznego poruszania się po drodze, spotkamy się ze strażą miejską, nauczymy się piec pizzę. W finale zajęć zbudujemy na podwórku małe ZOO pełne zwierząt kwiatów i innych roślin.

Koszt zajęć – 4 zł dziennie od dziecka, w przypadku rodzeństwa 3 zł dziennie od dziecka (na materiały realizacyjne, wodę, herbatę)

Nie zapewniamy posiłków, uczestnicy są proszeni o przyniesienie kanapek, ulubionych napoi oraz na zmianę obuwia do ćwiczeń, zabaw.

 Informacje i zapisy

SCKM ul. Dietla 53,

tel. 12 430 65 36

e-mail: klubkazimierz@sckm.krakow.pl

(ilość miejsc ograniczona)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:latosportowowakacje

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także