Lato z Książką: Luftuj się z Biblioteką

poniedziałek 01.07.2019 do piątek 30.08.2019

Lato z Książką: Luftuj się z Biblioteką

Lato z Książką to akcja dedykowana młodym miłośnikom książek, odbywająca się już z prawie trzydziestoletnią tradycją. W lipcu i w sierpniu, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, młodzi czytelnicy uczestniczą w Bibliotece w rozlicznych warsztatach artystyczno-literackich i muzycznych, zajęciach parateatralnych, sesjach czytelniczych (wspólnym czytaniu), podchodach i grach literackich, spotkaniach autorskich, spacerach miejskich powiązanych
z ważnymi miejscami kulturalnymi.

Każdorazowa edycja akcji niesie z sobą inną, unikatową tematykę przewodnią, którą uzupełniają specjalnie wybrane książki. Przybliżamy kulturę czytania poprzez spotkania z autorami i ilustratorami, opowiadaczami, artystami, muzykami pokazując, że czytania nie trzeba się bać. Tegoroczne, organizowane po raz 29., Lato z Książką poświęcimy aktywnościom na powietrzu.

Tego lata będziemy luftować swoje myśli, uczyć się nicnierobienia i zażywać książkowej jogi. Odwoływać będziemy się do kultury i tradycji śląskiej, w której to kulturze dzieci przebywały na podwórkach przez większą część dnia.
W lipcu i sierpniu zapraszamy do wybranych filii młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie, by wspólnie przebywać na lufcie.

Lato z Książką to ponad 200 spotkań z książką, które odbywają się każdorazowo w prawie dwudziestu filiach bibliotecznych, w tym w bibliotece szpitalnej. W ramach działań współpracujemy z instytucjami kultury na terenie aglomeracji śląskiej, wydawnictwami książkowymi i firmami, dla których kultura i czytanie ma znaczenie.

Naszymi specjalistami od luftu będą: Urszula Palusińska – autorka Brzuchem do góry, Piotr Bielski zajmujący się jogą śmiechu, na nudę warsztatami komiksowymi zaradzi Edyta Bystroń, a kryminalno-detektywistycznie – Marcin Pałasz, Wojciech Grajkowski, któremu natura nie jest obojętna, Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, który o Piaskowym wilku wie całkiem sporo. Nie robiąc nic, można wpatrywać się w Niesamowity wszechświat i Brzechwę dzieciom (wystawy udostępnione przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz Drzewa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego (wystawa udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry).

Szczegóły dotyczące akcji znaleźć można na stronie Biblioteki, w artykule Lato z Książką – Luftuj się z Biblioteką. Na wszystkie wydarzenia i spotkania obowiązują zapisy w filiach bibliotecznych prowadzących akcję Lato z Książką. Udział jest bezpłatny.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie