Lato w Muzeum – PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów

oddziały Muzeum Narodowego mapa

piątek 26.08.2016

5 zł

kato w muzeum MNK sztuka w Krakowie

W tym roku letnie zajęcia dla dzieci odbywają się pod hasłem „PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów”. Zapraszamy naszych najmłodszych widzów wraz z rodzicami do udziału w cyklu spotkań i warsztatów w wybranych oddziałach i galeriach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Szukanie skarbów to bardzo interesujące zajęcie, wręcz idealne na lato. Samo szukanie jest niemal tak samo przyjemne jak odnajdywanie. Muzeum to wyjątkowe miejsce, gdyż pełno w nim takich skarbów, które ktoś kiedyś już odnalazł, a które ciągle warto odkrywać ponownie. Niemal wszystkie skarby zgromadzone w muzeum to dzieła sztuki, ale w zakamarkach galerii, schodów i korytarzy, w cieniu gablot i za plecami obrazów kryją się nie mniej cenne muzealne rekwizyty: pamięć, historia, wspomnienia, skojarzenia, wrażenia i całkiem nowe pomysły.

Nawet czas należy do muzealnych skarbów. Zanim więc ten najpiękniejszy letni czas trafi do muzeum, wykorzystaj go na tropienie, szukanie i śledzenie muzealnych skarbów i odkrywanie tajemnic sztuki.

Zostań poSZTUKIwaczem!

Cena pojedynczych zajęć –  5 zł

Sugestie dotyczące wieku dzieci znajdują się pod terminami. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Na większość zajęć obowiązuje rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444 (czynne od poniedziałku do piątku od 9.00 do 15.00).

TERMINY:

  • 26 sierpnia, godz. 10:15-11:45
    Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego i Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12
    Rodzina na drzewie
    Będziemy wspinać się z całą rodziną na drzewa… genealogiczne.
    Preferowany wiek uczestników: 4-7 lat
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Lato w Muzeum – PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl

Zobacz także