Lato w mieście 2023 z Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa mapa

czwartek 31.08.2023

15

Lato w mieście 2023 z Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa zaprasza na wydarzenia w ramach akcji Lato w Mieście.

Hasłem tegorocznego lata jest „Fantazja”. Zajęcia odbywać się będą w naszych oddziałach, a także w przestrzeni miejskiej. Zaplanowaliśmy różnorakie wydarzenia, także na naszych wystawach czasowych – Trzepaki, Reksio, Atari oraz Włodzimierz Tetmajer. Siła barw i temperamentu. Zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą (w wieku od 4 do 16 lat) na spacery, warsztaty, plenery malarskie i oprowadzania. Dodatkowo, po raz pierwszy w ramach Lata w Mieście Muzeum Krakowa pragnie zaprosić rodziców i opiekunów dzieci do ok. 18 miesiąca życia na spacer przygotowany specjalnie z myślą o nich.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.Bilety:
  • dzieci i młodzież (do lat 18): 15 zł
  • bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 15 zł
  • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki

Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl

Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz online dla zajęć realizowanych w Domu pod Krzyżem, Barbakan i Przystań Muzeum.

HARMONOGRAM

📌 31 sierpnia (czwartek)
godz. 17.00 – Tuszem malowane – warsztaty drukarskie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat
Miejsce: Rydlówka
Prowadzenie: Justyna Mazur
Rośliny, a szczególnie kwiaty, to niezwykle wdzięczny materiał do tworzenia pięknych… druków. Podczas warsztatów artystka Justyna Mazur zaprezentuje Wam swój warsztat i przybliży technikę nanoszenia farby i używania prasy graficznej. Każdy będzie mógł przygotować własną kompozycję roślinną i ją wydrukować, a tym samym stworzyć oryginalną grafikę! Farby drukarskie mogą brudzić, więc lepiej nie ubierać ulubionej bluzki. Warsztaty są realizowane w ramach cyklu „Bronowice jak malowane” finansowanego przez Radę Dzielnicy VI.

W okresie trwania lata (lipiec – sierpień) Muzeum Krakowa zaprasza także do udziału w innych cyklach przeznaczonych dla rodzin z dziećmi i młodzieżą – Średniowiecze da się lubić (Barbakan), Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie i Księgi Krzysztoforskie oraz Legendy zaklęte w świetle i cieniu (Pałac Krzysztofory).

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Lato w mieście 2023 z Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Więcej

Adres:

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków


Kontakt:

centrala (012) 61-92-300
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:wakacjewarsztaty