Lato w mieście w Zgierzu – cztery różnorodne turnusy półkolonii

Zgierz, ul. Rembowskiego
📅 poniedziałek 01.08.2016 do piątek 05.08.2016
Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu logo
ZAPISY na wszystkie turnusy od 10 czerwca 2016 roku: pod nr. tel. 509 719 665, 503 124 638 lub osobiście

I turnus „ARTYstycznie, OBIEKTYWnie, KAMERAlnie”

11-16.07.2016 w godz. 09:00-16:00

Odpłatny turnus dla dzieci od 8 roku życia, zainteresowanych tematyką teatralną, sceniczną, artystyczną.

W programie m.in.:

– warsztaty KRAINA TEATRU CIENI z Teatrem Lalki i Ludzie z Białegostoku
Poznamy krótką historię teatru cieni, najczęściej spotykane jego odmiany oraz przybliżymy zagadnienia techniczne niezbędne do poruszania się w tej technice. Część praktyczną zaczniemy od badania natury cienia. Zajmiemy się cieniem człowieka. Będziemy go gonić, zniekształcać, nazywać, dopasowywać się do niego oraz z nim dialogować. Zastosujemy w praktyce efekty cieniowe: rośnięcie, zmniejszanie się, efekt coś za czymś. Następnie rozpoczniemy pracę nad krótkimi historiami, dzięki którym dzieci będą miały okazję wypróbować swoich sił w teatrze cieni.

warsztaty muzyczne oraz emisji głosu

– warsztaty charakteryzacji teatralnej

– praca przed obiektywem (stylizowana sesja fotograficzna)

– praca z kamerą i mikrofonem
ćwiczenia z kamerą, rejestratorem dźwięku, oswajanie z wystąpieniami publicznymi, swobodną rozmową przed kamerą; warsztat budowania pytań, krótkich form dziennikarskich

wycieczka do pasieki w Lipce połączona z piknikiem

W ramach turnusu dzieci otrzymują II śniadanie (słodka bułka + soczek ze słomką) oraz jednodaniowy obiad dowożony przez catering.

CENA: 250 zł/dziecko; rodzeństwa – 230 zł/dziecko

II turnus – KREATYWNE WAKACJE W CKD

18-22.07.2016 w godz. 10:00-15:00

Bezpłatny turnus „Kreatywne Wakacje w CKD” dla dzieci od ukończenia 6. r.ż. zainteresowanych m.in. działaniami plastycznymi, rękodziełem, muzyką.

W ramach turnusu dzieci otrzymują II śniadanie w postaci słodkiej bułki i soczku ze słomką.

CENA: bezpłatne, finansowane ze środków budżetu miasta Zgierza

III turnus – TAK SIĘ SKŁADA, ŻE TO WAKACJE Z LEGO

1-5.08.2016 w godz.  09:00-16:00
Odpłatny turnus dla dzieci od ukończenia 6. r.ż.Podczas zajęć z klockami, dzieci będą uczestniczyć w następujących warsztatach:Robotyka
– składanie prostych maszyn i robotów z serii LEGO® Education, nauka programowania, przeprowadzanie eksperymentów
– składanie i nauka programowania najnowszego LEGO® MINSTORMS EV3; w planach są ciekawe zadania i ekscytujące misjeSTAR WARS™
– budowanie z zestawów od 2013 roku, także te największe i najbardziej skomplikowane zestawy; w programie będą pasjonujące gry bitewne, prowadzone przy pomocy złożonych zestawów LEGO®Architektura
– budowa miasta z pełną infrastrukturą – ulice, domy, drzewa, pojazdy, zdalnie kierowane pociągiKonstruktor – LEGO® Technic
– nauka budowania skrzyni biegów i silnika V8, poznawanie jak działa zawieszenie, wał korbowy, dyferencjał i układ skrętny
– zawody w jeździe autem terenowym z napędem 4×4 LEGO® 9398Dla fanów i fanek Ninjago i Chima
– składamy najnowsze zestawy z serii Ninjago i ChimaDla Super Bohaterów
– cała seria Marvel® i DC Universe®!Magowie, rycerze i straszne kreatury
– budowa scen z książek i filmów „Lord of the Rings™” i „Hobbit™”.
Do dyspozycji dzieci – cały świat LEGO® Friends

Zajęcia z LEGO® będą prowadzone przy założeniu podążania za pomysłami i potrzebami dzieci, zatem nie chcemy planować konkretnych zestawów w  konkretne dni. Należy się jedynie spodziewać, że przed południem jest więcej nauki składania, programowania a po obiedzie więcej zabaw złożonymi zestawami, gier i turniejów.

NOWOŚĆ:
Podczas turnusu  dzieci nakręcą film metodą poklatkową z wykorzystaniem klocków, budowli i fiurek LEGO!!!

Zajęcia  modelami sterowanymi na wodzie!!!

CENA: 320 zł/dziecko

IV turnus – KREATYWNE WAKACJE W CKD