Lato w Mieście w Muzeum Fryderyka Chopin

Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1 (Pałac Ostrogskich) mapa

wtorek 01.08.2017 do piątek 11.08.2017

bezpłatny

Lato w Mieście w Muzeum Fryderyka Chopin

W czasie wakacji zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Fryderyka Chopina i udziału w bezpłatnych lekcjach muzealnych w ramach akcji „Lato w mieście”.

1 sierpnia (wtorek) – 11 sierpnia 2017, Muzeum Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 1 (Pałac Ostrogskich), w godzinach 10.00 i 12.00.

Podczas zajęć dzieci będą miały okazje poznać życie i twórczość najwybitniejszego polskiego kompozytora. Dla uczestników lekcji muzealnych przygotowaliśmy do wyboru wiele ciekawych tematów muzycznych, plastycznych i biograficznych, m.in. podróż przez ekspozycję śladami miejsc, które Chopin odwiedził podczas swoich podróży po Polsce i Europie, przyjrzenie się rozkładowi dnia z życia muzyka epoki romantyzmu,doświadczenie na czym polegał wpływ kultury ludowej na muzykę Chopina, sprawdzenie w jaki sposób uwieczniano muzyka na portretach oraz jak ewoluował jego ukochany instrument – fortepian.
Zajęcia podzielone są na część odbywającą się w przestrzeni ekspozycji muzealnej i aktywność w sali warsztatowej.

Wymagana rezerwacja miejsc.

Rezerwacje miejsc w kasach Muzeum: tel. (22) 44 16 251/252 lub e-mail: bilety.muzeum@nifc.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Fryderyka Chopina logo

Muzeum Fryderyka Chopina

Muzeum prowadzi wielokierunkowe działania edukacyjne skierowane do dzieci, dorosłych oraz młodych, utalentowanych pianistów i osób niepełnosprawnych. Nauczamy poprzez lekcje muzealne, Małą Akademię Muzyki Polskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku i liczne wydarzenia edukacyjno-artystyczne. Obecnie, ze względu na ograniczenia …

Więcej

Adres:

ul. Okólnik 1
00-368 Warszawa


Kontakt:

22 44 16 251, 252
bilety.muzeum@nifc.pl
https://muzeum.nifc.pl
facebook