Lato na Madalinie 2018 – Wokół tradycji

📅 sobota 25.08.2018 do niedziela 26.08.2018
Wstęp bezpłatny
Wokół tradycji na Madalinie

Inspiracją tego weekendu jest tradycja…
Polecamy szczególnie warsztaty garncarstwa, bajkę o Szewczyku Dratewce i związane z nią warsztaty budowania domków dla pszczół, a przede wszystkim ekstra koncert Koncert „Dźwięki tradycji” – usłyszeć będzie można melodie z różnych regionów Polski, a gościem specjalnym będą Wałasi, którzy, jak sami o sobie mówią, są kompozycją stworzoną na bazie niezwykłych charakterów góralskich i odkrywają to, co najpiękniejsze w muzyce tradycyjnej …

Szczegółowy plan weekendu,
25.08 (sobota)
12:00 Musical Babies – zajęcia muzyczno-językowe dla najmłodszych (Musical Babies Poznań)
13:00 Angielski w działaniu – zajęcia językowe dla dzieci starszych
14:00 Bystry i dzielny – zajęcia ruchowe dla dzieci (Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa)
15:00 Sprawny maluch – zajęcia ruchowe dla najmłodszych
16:00 GARNCARSTWO – warsztaty (Mudcraft – Pracownia Garncarska)
19:30 Seans filmowy – „Fredek uszczęśliwia świat” W starym kinie na Madalinie

26.08 (niedziela)
12:00 Sensomaluch – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych (Fundacja Młyn Wsparcia)
13:30 MADALINGO – bingo z nagrodami!
14:00 Muzyczne spotkanie z Wujkiem Ogórkiem (Przemo Urbaniak)
15:00 Bajka o Szewczyku Dratewce (teatr kamishibai) i warsztaty budowania domków dla pszczół (Stowarzyszenie Zielona Grupa)
16:00 Koncert „Dźwięki tradycji”

Zapraszamy też na cykl „W starym kinie na Madalinie” do plenerowego kina za dawną zajezdnią tramwajową (pod zadaszeniem), w którym zobaczyć będzie można zrekonstruowane przedwojenne hity.

Polskie filmy przedwojenne wzbudzają sentyment za odległą i na zawsze minioną epoką. Wiele z nich realizowało wprawdzie nurt kina popularnego, opartego na ogranych schematach fabularnych, jednak z obecnej perspektywy filmy lat 30. wydają się również nieocenionym źródłem informacji o tamtych czasach i ludziach. Pokazują dawną modę, architekturę i styl, czy to w kwestii motoryzacji, czy muzyki. Miłośnicy kina przedwojennego podkreślają, że to świetnie zbudowane produkcje, wspaniale zagrane, urzekające dialogami, muzyką, wreszcie piosenkami, z których wiele zostało szlagierami śpiewanymi do dziś. Gdy ogląda się komedie, to są one autentycznie zabawne, melodramaty nie pozostawiają obojętnym, filmy kostiumowe wzbudzają podziw wykonaniem. Przekonajcie się sami!!! Zapraszamy!

W kolejnych postach przybliżać będziemy filmy zaplanowane na dany tydzień
25.08 – „Fredek uszczęśliwia świat”
Zawsze o 19:30

Filmy udostępnione są dzięki projektowi „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.