Lato na Jazdowie – Smykowizje

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów, Warszawa mapa

sobota 27.08.2016

Smykowizje03

Czy farby są do malowania, czy do smakowania? Jak zrobić autoportret z gliny? Czy za pomocą sztuki można przemienić talerz we lwa? Gdzie morze może brzęczeć a kamienie szumieć? Kto umie rozmawiać z obrazem? W jaki sposób chodzi się po galerii sztuki? Już od początku lipca warszawskie maluchy będą mogły przekonać się podczas 9 sobotnich spotkań w ramach nowego cyklu Centrum Sztuki Współczesnej Smykowizje.

9 spotkań ze sztuką dla Smykowidzów i Smykowizjonerów w wieku 0-5 lat oraz ich rodzinCzy farby są do malowania, czy do smakowania? Jak zrobić autoportret z gliny? Czy za pomocą sztuki można przemienić talerz we lwa? Gdzie morze może brzęczeć a kamienie szumieć? Kto umie rozmawiać z obrazem? W jaki sposób chodzi się po galerii sztuki? Już od początku lipca warszawskie maluchy będą mogły przekonać się podczas 9 sobotnich spotkań w ramach nowego cyklu Centrum Sztuki Współczesnej Smykowizje.
PROGRAMlipiec

 

sierpień

 

27 sierpnia
Wędrujący obraz
Senegalski artysta El Hadji Sy maluje swoje obrazy na zaskakujących materiałach takich jak: worki po ryżu czy kawie, papier do pakowania czy też jedwabiu do produkcji latawców. Wybór podłoża jest jego świadomym, znaczącym gestem. Podczas warsztatów sprawdzimy, jak maluje się na rozmaitych, różniących się od siebie fakturą i rozmiarem materiałach.
Prowadzenie: Anna Szary, gość Michał Malinowski

 

wszystkie soboty lata od 2 lipca do 27 sierpnia 2016
godz. 11.00 – grupa młodsza: 0-2 lata
godz. 12.00 – grupa starsza: 3-5 lat

wstęp wolny, zapisy pod adresem info@csw.art.pl
Miejsca na Smykowizje w lipcu skończyły się, zapisy na sierpień ruszają 20 lipca.


Smykowizje
to program dla rodzin z najmłodszymi dziećmi: nawet tymi, które jeszcze nie potrafią mówić. Ale za to widzą, słyszą, poruszają się, czują i potrzebują intensywnego, zmysłowego kontaktu ze światem zewnętrznym. Małe dzieci to od pierwszych lat życia bez wyjątku – filozofowie i artyści. Są cały czas zajęte: malowaniem, rysowaniem, lepieniem, dotykaniem, wydawaniem dźwięków, kontemplowaniem kształtów, kolorów, cieni, dźwięków, słów i ruchu: mamy, taty, psa, kota, gałęzi za oknem. W ramach Smykowizji będą widzieć, słyszeć, dotykać, czuć a nawet smakować jeszcze intensywniej dzięki kontaktowi ze sztuką na najwyższym poziomie; sztuką współczesną – która jest niewyczerpalnym źródłem kreatywności i napędem do rozwoju. Sztuka współczesna z jej performatywnym, interdyscyplinarnym charakterem skutecznie i pozytywnie oddziałuje na wszystkie zmysły dziecka sprawiając, że rozwija się ono w sposób kompleksowy, co w pierwszych latach życia ma niebagatelne znaczenie.

Trwające maksymalnie 45 minut zajęcia realizowane będą w dwóch grupach: młodszej (0-2 lata, godzina 11.00) i starszej (3-5 lat, godzina 12.00). Zajęcia są dostosowane do percepcji małego dziecka: w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni galerii i sal, w których odbywać się będą działania, pod kierunkiem doświadczonych animatorów, co tydzień dominować inna dziedzina sztuki: sztuki wizualne, muzyka, taniec, film, słowo, ale zawsze w dostosowany do małego odbiorcy sposób i zawsze w związku z pozostałymi. Każde z letnich sobotnich spotkań to mini-koncerty, mini-warsztaty lub oprowadzania, podczas których dzieci wraz z opiekunami spotkają się ze sztuką na najwyższym poziomie: tego lata będą to przede wszystkim dzieła polskiej artystki, zamieszkałej w Paryżu Angeliki Markul oraz senegalskiego malarza z Dakaru El Hadji Sy. W ramach 9 letnich spotkań będziemy gościć też artystów i zespoły, m.in.: Mamadou Dioufa, Hashtag Ensemble, Michała Malinowskiego i innych.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni edukatorzy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Galerii Labirynt w Lublinie oraz znanego warszawskiego cyklu Smykofonia Fundacji „Muzyka jest dla wszystkich”. Smykowizje są programem bliźniaczym i wyrastają z tradycji i założeń Smykofonii. Realizowane są przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w ramach programu LATO NA JAZDOWIE w partnerstwie z Fundacją „Muzyka jest dla wszystkich” oraz Hashtag Ensemble.

Sztuka współczesna jest trudna? Nie dla maluchów. Dla nich przede wszystkim jest barwna, pełna wyobraźni, inspirująca. Co ważne – w wielkim stopniu kształtuje kreatywność a nawet gust, uczy myśleć i wspiera zadziwienie światem. Jeśli szczególnie leży Ci na sercu właściwy rozwój Twojego dziecka, przyjdź z nim na Smykowizje.

Z uwagi na percepcję Smykowidzów i konieczność realizacji zajęć w małych grupach liczba miejsc na poszczególne spotkania jest ograniczona. Zapisy pod adresem: info@csw.art.pl lub telefonicznie: 628 12 71-73, wewn. 135. Uwaga! Zapisy są przyjmowane od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00 – 19.00.

Więcej informacji: Anna Kierkosz, kom. 507 159 413

Smykowizje

 

Organizator: Fundacja Sztuka i Współczesność

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jest instytucją, w której różne dziedziny sztuki współistnieją, wzajemnie na siebie oddziałują i przekraczają własne granice, by tworzyć nowe jakości i zjawiska. CSW zwraca przy tym szczególną uwagę na związki …

Więcej

Adres:

ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa,

Kontakt:

info@csw.art.pl
http://www.csw.art.pl/

Zobacz także