Lato 2014
poniedziałek 30.06.2014 do piątek 29.08.2014

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Z pomocą przychodzą zajęcia, które zarówno bawią, jak i uczą. Półkolonie Małego Inżyniera wprowadzają dzieci do fascynującego świata nauki i pozwalają przeżyć przygodę, którą zapamiętają na długo. Budowa prawdziwych robotów, eksperymenty wprost z laboratorium chemicznego – to tylko część atrakcji dostępnych na zajęciach Małego Inżyniera.
• Robotyka z Lego WeDo (5-7 lat)
Półkolonie z zestawami Lego WeDo w ciekawy sposób wprowadzają dzieci do świata robotów. Małpka grająca na bębenkach, bajecznie kolorowa papuga i helikopter ruszający śmigłem – to konstrukcje, które uczestnicy wykonują samodzielnie. Łączenie kolorowych elementów i ożywianie robotów rozwija kreatywność. Instruktorzy służą pomocą na każdym etapie i pokazują, że jest to proste nawet dla najmłodszych dzieci.
• Robotyka z Lego Mindstorms NXT (7-15 lat)
To okazja do spróbowania swoich sił w konstrukcji bardziej skomplikowanych maszyn. Dzieci budują roboty sprzątające, wspinające się po linie, biorące udział w emocjonujących wyścigach. Uczestnicy proponują własne rozwiązania i poznają kolejne możliwości, jakie daje robotyka. Zajęcia nie tylko bawią, ale też uczą podstaw programowania, co pozwala na lepsze rozumienie praw mechaniki i rozpalenie pasji do nauk ścisłych.
• Eksperymenty (7-12 lat)
Magiczne laboratorium czeka na młodych odkrywców. Dzieci majsterkują i wykonują doświadczenia z odczynników, które mogą znaleźć w domu. Kolorowe drinki i kryształowe ogrody zachwycają i rozbudzają w dzieciach ciekawość świata. Samodzielne zbudowanie fontanny, czy peryskopu w praktyczny sposób obrazuje działanie praw fizyki i chemii. Półkolonie pozwalają na doskonałą zabawę z rówieśnikami i zdobycie wiedzy, która zostaje w pamięci na bardzo długo.
• Elektronika (12-15 lat)
Zajęcia pozalekcyjne z elektroniki dedykowane są nastolatkom, którzy interesują się budową własnych układów elektronicznych. W trakcie kursów uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia, które są niezbędne w dalszym kształceniu inżynierskim. Zajęcia z elektroniki to szansa na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności z zakresu dziedzin ścisłych.
Półkolonie Małego Inżyniera to doskonały pomysł na niebanalne wakacje dla dzieci. Nauka przez zabawę i praktyczne wykorzystanie wiedzy pozwala na twórcze spędzenie wolnego czasu. Zajęcia uczą nieszablonowego myślenia, rozwijają wyobraźnię i pokazują, że świat wokół nas kryje wiele niespodzianek. Wielka przygoda z nauką jest w zasięgu ręki!
Zapewniamy:
• tygodniowe warsztaty z robotyki, eksperymentów lub elektroniki (zajęcia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00);
• opiekę w godzinach 8.00-17.00. Możliwa dodatkowa świetlica poza podanymi godzinami (dodatkowo płatna)
• pracę w dwuosobowych grupach;
• grupy do 16 osób;
• opiekę wykwalifikowanych instruktorów (do 3 opiekunów);
• pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe);
• materiały dydaktyczne;
• płytę ze zdjęciami z całego szkolenia;
• upominek od Małego Inżyniera
• dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu.
Plan dnia półkolonii:
• 08.00 – 9.00 Świetlica
• 09.00 – 10.00 Początek warsztatów
• 10:00 – 10.15 Drugie śniadanie
• 10.15 – 12.00 Warsztaty Mały Inżynier
• 12.00 – 13.00 Zabawa na świeżym powietrzu (jak tylko pogoda na to pozwala)
• 13.00 – 13.30 Obiad
• 13.30 – 15.00 Warsztaty Mały Inżynier
• 15.00 – 15.15 Podwieczorek
• 15.15 – 16.00 Warsztaty Mały Inżynier
• 16.00 – 17.00 Koniec zajęć i świetlica
Cena: 680 zł
Cena promocyjna: 600zł
(szczegóły na http://www.malyinzynier.pl/terminy/poznan)
Terminy:
Półkolonie letnie – Centrum
ul. Noskowskiego 2/5 (za Operą, wejście od ul. Wieniawskiego)
Eksperymenty Poziom I 7-11 lat 30 czerwca-4 lipca
Eksperymenty Poziom II 8-12 lat 4-8 sierpnia
Eksperymenty Poziom 0 5-7 lat 25-29 sierpnia
Elektronika Poziom I 12+ lat 28 lipca-1sierpnia
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 7-11 lipca
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 28 lipca-1 sieprnia
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 11-15 sierpnia
Robotyka Lego WeDo 5-7 lat 21-25 lipca
Robotyka Lego WeDo 5-7 lat 18-22 lipca
Półkolonie letnie – Rataje
ul. Św. Rocha 11a
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 30 czerwca-4 lipca
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 25-29 sierpnia
Półkolonie letnie – Luboń
ul. Sobieskiego 97
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 18-22 sierpnia
Półkolonie letnie – Suchy Las
ul. Szkolna 16
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 4-8 sierpnia
Półkolonie letnie – Szczepankowo
Szczepankowo 189
Robotyka Lego Mindstorms NXT 7-12 lat 21-25 lipca
Zapraszamy do zapisów poprzez stronę internetową lub telefonicznie
www.malyinzynier.pl
poznan@malyinzynier.pl
tel. 790 511 311
Biuro obsługi klienta czynne w godzinach 9.00-17.00
wybierz eBook dla siebie

Mały Inżynier
Mały Inżynier organizuje wyjątkowe eventy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w warsztatach z zakresu nauk ścisłych, robotyki, elektroniki i programowania. Kładziemy nacisk przede wszystkim na praktyczny wymiar zajęć, umożliwiając dziecku samodzielne myślenie …
Więcej