Las w parku – warsztat tworzenia lasów na Pikniku Krakowskim

Park Bednarskiego mapa

sobota 28.07.2018

Wstęp bezpłatny

Las w parku - warsztat tworzenia lasów na Pikniku Krakowskim

Lasy w słoikach/butelkach w ostatnich latach stały się bardzo popularne głównie ze względu na walory estetycznie. Zamknięte w szkle mikro ekosystemy podbijają serca dekoratorów wnętrz i miłośników zieleni.

Pierwsze odnotowane próby zamknięcia roślin w szkle w celach dekoratorskich sięgają dziewiętnastego wieku kiedy to miłośnik botaniki doktor Nathaniel Bagshaw Warda tworzył swoje roślinne terraria. Najstarszy las zamknięty w szczelnym naczyniu ma obecnie 58 lat, ostatni raz był podlewany w 1972 r.

Lasy zawsze były moją miłością. Zapach lasu jest jednym z tych zapachów, które bardzo wyraźnie dominują w moich wspomnieniach w dzieciństwa. Jest to też jeden z tych zapachów, za którymi bardzo tęsknię jako, że od wielu lat mieszkam w mieście i nie mam tak często okazji go czuć. Mój najstarszy domowy las ma dwa lata.

Z ogromną przyjemnością mam teraz okazję zaprosić dzieci na warsztat z tworzenia lasów w słoikach, który odbędzie się podczas Piknik Krakowski w Parku Bednarskiego (bardzo mi zależało na tym by był to właśnie tan Park ponieważ, jest to jedno z tych miejsc w mieście w których najczęściej da się poczuć leśny zapach wilgotnej ziemi).

Podczas warsztatu, każdy będzie mógł stworzyć swój własny las, który zabierze do domu. 

Warsztat jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. 

Zaczynamy 28 lipca o 13:00 i 14:00.

Zapraszam serdecznie, Kaja Wiśniowska-Wójcik

https://www.facebook.com/events/214928879126828/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także