Laboratorium Zmysłów – międzypokoleniowa przestrzeń

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA mapa

niedziela 25.09.2016

laboratorium zmysłow

Przed nami kolejne warsztaty dla rodzin z cyklu Laboratorium Zmysłów!

25 września 2016, niedziela, godz. 11:30-12:30

Jak pachną wspomnienia?

Czy wspomnienia mają kolor i zapach? Jak smakuje przypomniane szczęście? Czy przedmioty mogą obudzić pamięć? Jakie są sposoby na zapamiętywanie i co zrobić, żeby niektóre wspomnienia zostały z nami na zawsze? Weźmiemy na warsztat jeden z najważniejszych tematów w twórczości Tadeusza Kantora – działanie pamięci. Zbudujemy maszynę do zapamiętywania, zaglądniemy przez okno do wspomnień i stworzymy niezwykłe pokoiki na przechowywanie najcenniejszych obrazów pamięci.

Prowadzenie:

Barbara Mołas – edukatorka sztuki, autorka licznych projektów z dziedziny kultury i edukacji. Na stałe współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz DK Inspiro w Podłężu. Prowadząc warsztaty twórcze bazuje na naturalnej skłonności dzieci i młodzieży do poznawania sztuki i świata. Metoda edukacyjna, którą wypracowała, opiera się na łączeniu doświadczeń zmysłowych, procesu twórczego, oraz ekspresji, tak plastycznej jak teatralnej.

* Bilet na warsztaty obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch uczestników (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, decyduje kupno biletu.

http://www.news.cricoteka.pl/laboratorium-zmyslow-miedzypokoleniowa-przestrzen-3/

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA
ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:sztukawarsztaty

Zobacz także