Laboratorium Filmowe VOD – nowa bezpłatna platforma poświęcona edukacji filmowej dzieci i młodzieży

📅 czwartek 26.11.2020 do czwartek 10.12.2020
Laboratorium Filmowe VOD
Mamy przyjemność przedstawić Państwu Laboratorium Filmowe VOD – nową bezpłatną platformę poświęconą edukacji filmowej dzieci i młodzieży.

Znajdują się na niej całkowicie dostępne filmy krótkometrażowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia. Wszystkim propozycjom towarzyszą kontekstowe opracowania podjętych przez filmowców treści – przyjaźni, relacji rodzinnych, wyzwań współczesnego świata.

O ile dorośli widzowie mają w obecnych czasach szeroki dostęp do platform streamingowych, które oferują kino zarówno komercyjne jak i artystyczne, o tyle młodzi ludzie nie posiadali dotąd filmowego narzędzia, które byłoby dedykowane specjalnie dla nich. Laboratorium Filmowe VOD to wyjście naprzeciw potrzebom ambitnych widzów i ich zaangażowanych rodziców oraz pedagogów. Nasza platforma to gwarancja kina wysokiej jakości, sprzyjającego dyskusji i refleksji, a także budowaniu postaw krytycznych wobec wszechobecnych treści audiowizualnych. Nasza propozycja to także zaproszenie dla dzieci i młodzieży do bogatego, egzotycznego świata filmowego. Wartościowe projekcje filmów dostępnych na naszej platformie VOD to okazja do poznania odmiennych kultur, nieznanych krajobrazów, języków i przygód filmowych bohaterów z całego świata: od Szwecji przez Nigerię po Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Laboratorium Filmowe VOD to bezpłatny dostęp do wartościowych, wyselekcjonowanych filmów krótkometrażowych. Udostępnione filmy były prezentowane i nagradzane podczas pięciu edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Tworzone są przez profesjonalistów z całego świata i dedykowane młodej widowni. Wszystko to w jednym miejscu, bez konieczności szukania dostępu do danych tytułów w sieci, bez obowiązku planowania seansu i bez wychodzenia z domu. To kompleksowe, intuicyjne, w pełni darmowe i  pierwsze  tego  typu  rozwiązanie w Polsce.

Poza filmami dla dzieci i młodzieży na platformie dostępne są treści metodyczne dla nauczycieli i rodziców. Materiały zostały opracowane w taki sposób, by z powodzeniem móc wdrożyć w program nauczania edukację poprzez film – rozwiązanie jakże efektywne i wysoce atrakcyjne dla młodych ludzi. Z kolei tym, którzy kochają kino i traktują to również jako pasję, dedykujemy opracowaną bazę danych o festiwalach, konkursach i wydarzeniach filmowych dla dzieci i młodzieży.

Niniejsza platforma jest doskonałym miejscem dla każdego dziecka, a także jego rodzica i nauczyciela. Dobre kino dla młodego widza jeszcze nigdy nie było tak blisko!

Zapraszamy do odwiedzenia Laboratorium Filmowego VOD: www.laboratoriumfilmowe.pl