Laboratorium Działań Artystycznych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

piątek 28.10.2011

Laboratorium Działań Artystycznych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Czy dzieło sztuki można obejrzeć od tyłu, albo od spodu? Jak zobaczyć w całości coś, co ma trzy wymiary? Czy do pracy plastycznej można wejść?
Uczestnicy będą mieli okazję patrzeć na dzieła z różnych stron, odkryć, co wspólnego ma instalacja ze sztuką, czym są mobile i land art. Wszystko to będzie pretekstem i inspiracją do działania, wyrażania siebie, rozwijania świadomości przestrzeni, wyostrzenia wrażliwości na formę. Zapisy trwają do 28 października.

Oswajanie przestrzeni
– to rozwijanie wyobraźni poprzez zabawy z formami przestrzennymi.
Warsztaty artystyczne skierowane do dzieci w wieku 5-10 lat.

Oswajanie przestrzeni – Czy dzieło sztuki można obejrzeć od tyłu, albo od spodu? Jak zobaczyć w całości coś co ma trzy wymiary? Czy do pracy plastycznej można wejść?
Uczestnicy będą mieli okazję patrzeć na dzieła z różnych stron, odkryć, co wspólnego ma instalacja ze sztuką, czym są mobile i land art. Dowiedzą się, jakie prace przestrzenne robią współcześni artyści i co to jest sztuka w przestrzeni publicznej.
Wszystko to będzie pretekstem i inspiracją do działania, wyrażania siebie, rozwijania świadomości przestrzeni, wyostrzenia wrażliwości na formę. Dzieci w takcie pięciu kolejnych spotkań będą tworzyć swoje przestrzenne dzieła. Warsztaty zakończą się wspólną prezentacją, podczas której uczestnicy samodzielnie wykonają dokumentację swoich prac.

Miejsce warsztatów: Dom Ogrodnika w Parku Źródliska I (obok Palmiarni – wejście od ul. Piłsudskiego 61 oraz Placu Zwycięstwa 3)

Terminy warsztatów: w każdą środę w październiku i listopadzie br. w godz. 17.30-19.00.

Koszt warsztatów: 40 zł (za cykl warsztatów – 4 spotkania) – płatność przelewem na nr konta 59 1030 1508 0000 0008 1552 41 79 po uzyskaniu informacji, że warsztaty się odbędą.

Informacji udzielają Magdalena Stańczyk (42 2547 494) i Agnieszka Hermel (42 2547 481).

Zgłoszenia dzieci na warsztaty należy kierować na adres mailowy: laboratorium@asp.lodz.pl w treści e-maila podając: imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz nazwę warsztatów. Na zgłoszenia czekamy do 28 października 2011 do godz. 12.00.

Warunkiem rozpoczęcia się cyklu warsztatów jest zgłoszenie się min. 16 osób.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Działań Artystycznych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi - Laboratorium Działań Artystycznych

Laboratorium Działań Artystycznych to jednostka międzywydziałowa, której głównym zadaniem jest organizacja i prowadzenie tematycznych projektów artystyczno - edukacyjnych oraz warsztatów doskonalących umiejętności pracy w charakterze animatora działań artystycznych przez studentów ASP w Łodzi. Realizacje i pomysły …

Więcej

Adres:

ul. Wojska Polskiego 121
91-726 Łódź


Kontakt:

42 2547 598
magdalena.stanczyk@asp.lodz.pl
http://www.asp.lodz.pl
facebook