Kwestowanie dla Hospicjum

Kwestowanie dla Hospicjum

Gdańsk
🗺 mapa
📅 piątek 01.11.2019 do niedziela 03.11.2019
Kwestowanie dla Hospicjum
W dniach 1, 2, 3 listopada, w godz. od 9.00 do 18.00, na gdańskich cmentarzach odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W akcji udział weźmie blisko pół tysiąca wolontariuszy, których w dniu Wszystkich Świętych wspomagać będzie także prezydent Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk.

Do akcji zgłosiło się 500 wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjów, zawodowych i liceów wraz z 65 opiekunami, którzy w tym roku będą zbierać datki na sfinansowanie koniecznego remontu dachu Domu Hospicyjnego przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Szacowany koszt remontu to około 200 000 zł.

Kwesta odbędzie się m.in. na cmentarzach m.in. Łostowickim, Garnizonowym, Oliwskim, na Srebrzysku, Chełmie, Krakowcu w Straszynie i w Nowym Porcie oraz w Pruszczu Gdańskim. Wolontariusze będą mieli charakterystyczne żółte koszulki, identyfikatory i zaplombowane skarbonki. W podziękowaniu będą wręczać darczyńcom zapałki.

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz kwestować będzie 1 listopada na cmentarzu Srebrzysko w godz. 13.00-14.00, natomiast zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk – także 1 listopada, na cmentarzu Łostowickim od godz. 13.00 do 14.00.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie