Kurs Uważności dla dzieci i młodzieży 5-18

Studio Mindfulness Gdynia Orłowo ul. Inżynierska 44
📅 niedziela 09.05.2021 do sobota 22.05.2021
Kurs Uważności dla dzieci i młodzieży 5-18
Obecny czas wyjątkowo sprzyja niepokojowi i rozproszeniu, które pojawiają się w wyniku mało przewidywalnej przyszłości i codziennej pogoni za stawaniem się coraz lepszymi i wydajniejszymi. Zarówno dorośli jak i dzieci różnie sobie radzą z codziennymi wyzwaniami i towarzyszącym im stresem i emocjami.

Dobra wiadomość jest taka, że można nauczyć się obniżać poziom stresu i regulować emocje co prowadzi do poczucia spokoju i szczęścia. To drugie jest wyborem, a nie stanem danym nam raz na zawsze. Odczuwane szczęście przynosi z kolei uspokojenie umysłowi, który funkcjonuje wtedy sprawnie i efektywnie.

Tajemnica szczęścia i życia w zgodzie ze sobą oraz świadomość wyborów dotyczących wielu aspektów naszego życia, zawierają się w programie kursu uważności – dla dzieci i dorosłych. Mindfulness dla dzieci to droga ku sobie; podróż, którą zaczynamy od rozpoznania naszego wewnętrznego krajobrazu – niezwykle bogatego w różnorodne doświadczenia. Następnie dzieci uczą się umiejętnie (czyt. bezpiecznie dla siebie i innych) nawigować wśród nich. Odkrywają swoje emocje, myśli, pokłady życzliwości, obecność wrażeń cielesnych czy zmysłów. Budują przyjazną, wolną od ocen i krytyki, relację ze sobą, co otwiera je również na ludzi wokół i prowadzi do rozwijania wartościowych relacji i wszechstronnych umiejętności społecznych. Dla harmonijnego i pełnego rozwoju dziecka kluczowe jest rozwijanie inteligencji emocjonalnej, co z pewnością również obejmuje trening uważności. Dzieci uczą się też pogłębiać kontakt ze swoim ciałem, jego możliwościami ale także ograniczeniami dzięki łagodnym ćwiczeniom jogi.

Trening trwa 8 tygodni i jest podzielony na przynajmniej trzy grupy wiekowe: 5-7/8 lat, 8/9-12 i 13-18. Treści dostosowane są do możliwości poznawczych i potrzeb emocjonalnych uczestników każdej z grup wiekowych, na które zostają podzielone. Podręcznik napisany jest przystępnym i zabawnym językiem, używając odniesień i sformułowań czytelnych dla dzieci i młodzieży.

Każdy kurs poprzedza bezpłatne spotkanie informacyjne dla rodziców oraz rozmowy indywidualne z dziećmi i rodzicami.

Termin spotkania dla rodziców: 22 maja g. 12-13.30

Termin kursu: 5.06-24.07.2021 od g. 12tej – godziny dla poszczególnych grup wiekowych zostaną ustalone podczas spotkania dla rodziców

Miejsce: Studio Mindfulness ul. Inżynierska 44, Gdynia-Orłowo

Informacje: 605 569 020 lub kontakt@uwaznoscnacodzien.pl

Zgłoszenie udziału odbywa się poprzez formularz rejestracyjny https://forms.gle/GQ2FjvgNPNNwhAjs5

Struktura treningu:

– 1 lekcja tematyczna raz w tygodniu (40 – 60 min.),

– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane samodzielnie w domu.

Program dopasowany jest do każdej grupy wiekowej, oparty na ponad 30. letnim doświadczeniu autorki popularnych i cenionych książek dla rodziców i dzieci Eline Snel© – „Uważność i spokój żabki”, fantastycznej książki z ćwiczeniami uważności dla dzieci „Moja Supermoc”, przewodnika dla rodziców i nastolatków „Daj Przestrzeń i bądź blisko” i świeżo wydanej książki dla rodziców małych dzieci „Spokój małej żabki”.

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz tutaj:

METODA

Metoda Eline Snel© jest oparta na ośmiotygodniowym treningu MBSR opracowanym przez Jona Kabata-Zinna. Można ją nazwać „MBSR dla dzieci”. Młodzież korzysta z brytyjskiego programu .b opracowanego przez placówkę badawczą i szkoleniową Mindfulness in Schools Project.

Zajęcia prowadzi certyfikowany nauczyciel Magdalena Tybura.