Kurs Uważność i spokój żabki – Eline Snel dla dzieci

Studio Mindfulness ul. Inżynierska 44, Gdynia Orłowo mapa

wtorek 06.04.2021 do sobota 24.04.2021

660

Zapraszam na bezpłatne spotkanie rodziców zainteresowanych kursem uważności dla dzieci w wieku 4-12 lat.

TERMIN SPOTKANIA DLA RODZICÓW

16.04.2021 g. 18-19.30, piątek

TERMIN KURSU

24.04-19.06.2021 g. 11.30 – 12.20, sobota

MIEJSCE: Studio Mindfulness ul. Inżynierska 44, Gdynia Orłowo

Dzięki treningowi uważności dzieci uczą się rozpoznawać własne odczucia, potrzeby, emocje czy reakcje (zamiast wybuchać złością czy przyjmować strategię ucieczki) oraz podnoszą swoją odporność na stres, nieunikniony w codziennym życiu. Długofalowo wzmacniają te ośrodki w mózgu, które wspomagają zapamiętywanie informacji, zdolność skupiania uwagi, planowania, rozwój empatii, zdrowego poczucia własnej wartości oraz umiejętność tworzenia dobrych relacji z ludźmi czy wreszcie odpowiedzialności za własne zachowanie. Trening stanowi profilaktykę dla zdrowego rozwoju kondycji psychofizycznej dziecka.

Trening trwa 8 tygodni i jest podzielony na dwie grupy wiekowe: 4-8 lat, 9-12 lat.

Treści są dopasowane do możliwości poznawczych każdej grupy wiekowej. Trening prowadzony jest według popularnej Metody Eline Snel – Uważność i spokój żabki.

STRUKTURA TRENINGU:

1 lekcja tematyczna raz w tygodniu – (45-50 min.), codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane samodzielnie w domu.

W trakcie treningu dzieci uczą się, między innymi:

 • skupiać uwagę na danej aktywności czy przedmiocie,
 • przenosić uwagę i zauważać rozproszenie – to podstawa koncentracji,
 • uspokajać umysł i ciało,
 • obserwować, nazywać oraz rozumieć swoje emocje i procesy myślowe. Dawać im przestrzeń i akceptować, na tyle, aby nie dać im się ponieść ani nie wypierać. To przynosi spokój i równowagę,
 • być obecnym tu i teraz, nawet w obliczu nadchodzącego ekscytującego wydarzenia, przyjemnego i nieprzyjemnego. To uczy dzieci – pozostawiania w teraźniejszości,
 • pewności siebie, dzięki świadomości stale pojawiających się osądów. To uczy dzieci, że nie są tym co myślą czy czują,
 • rozwijać życzliwość wobec siebie i innych. To prowadzi do łagodności, ograniczenia przemocy i rozwoju akceptacji/tolerancji.

PAKIET obejmuje:

 • 1 grupowe spotkanie z rodzicami (ok. 60 min.),
 • 1 indywidualną konsultację z dzieckiem i rodzicami przed treningiem (ok. 30 min.),
 • 8 sesji treningowych, 45-50 min. (raz w tygodniu),
 • regularny kontakt mailowy z rodzicami podczas kursu dotyczący tematyki zajęć i wskazówek do ćwiczeń,
 • materiały pomocnicze do kursu – zeszyt ćwiczeń, naklejki itp.,
 • dyplom ukończenia kursu.

Po ukończeniu kursu przewidziana jest organizacja regularnych zajęć dla podtrzymania i rozwijania umiejętności nabytych na kursie.

INFORMACJE I ZAPISY: 605 569 020 / zapisy@uwaznoscnacodzien.pl

W treści maila proszę o podanie imienia i nazwiska oraz wieku dziecka.

Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie https://uwaznoscnacodzien.pl/pl/i/DLA-DZIECI/27

O MNIE

Nazywam się Magdalena Tybura. Z upodobań jestem humanistką, ukończyłam Skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a z pasji jestem trenerką uważności z certyfikatami nauczycielskimi kursów dla dorosłych MBLC i dla dzieci, według holenderskiej metody Eline Snel i brytyjskiego programu .b. Wierzę, że Mindfulness (pol. uważność) to sposób i sztuka życia, a nie jednorazowy epizod łagodzenia bolesnych jego przejawów. Dzięki regularnej praktyce uważności rozwijam umiejętność świadomego życia, kultywuję takie wartości jak miłujące współczucie czy życzliwość, pogłębiając własne poczucie szczęścia, stabilności, sprawczości, spokoju, kontaktu z samą sobą i otaczającym mnie światem. Najciekawsze i najcenniejsze podróże, jakie odbywam, to uważne wędrówki w głąb siebie, które pozwalają najpełniej rozwijać mój potencjał i żyć w zgodzie ze sobą oraz harmonii z innymi. Wszyscy pragniemy być szczęśliwi i zdrowi, a jedynie spokojny umysł stwarza warunki dla autentycznego poczucia szczęścia i harmonijnego zdrowego rozwoju. Wejście na ścieżkę uważności było największym prezentem, jaki mogłam sobie kiedykolwiek podarować. W poczuciu wdzięczności i niegasnącego zapału, niosę ten kaganek światła pełen wiedzy i życzliwości, aby dzielić się nim z Wami. Pragnę wprowadzać elementy Mindfulness do przedszkoli i szkół, aby od najmłodszych lat dzieci mogły rozwijać się w duchu uważności. Uczestniczę w odosobnieniach medytacyjnych, które każdorazowo są okazją do odświeżenia i pogłębienia praktyki oraz wspólnego medytowania z grupą zaangażowanych i wspierających osób. Biorę udział w licznych szkoleniach, rozwijając się jako człowiek i nauczyciel Mindfulness.

https://uwaznoscnacodzien.pl/pl/i/DLA-DZIECI/27Zapraszam serdecznie!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Studio Mindfulness logo

Studio Mindfulness

Studio Mindfulness organizuje kursy uważności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kursy rozwijają kompetencje społeczne i poznawcze, korzystając z najbardziej skutecznych narzędzi wykorzystujących neuroplastyczność umysłu i jego zdolności do budowania nowych połączeń neuronalnych. Wszystko po to, …

Więcej

Adres:

Studio Mindfulness
ul. Inżynierska 44
Gdynia Orłowo


Kontakt:

605 569 020
kontakt@uwaznoscnacodzien.pl
http://www.uwaznoscnacodzien.pl
https://www.facebook.com/groups/1071044773351715
facebook
instagram