Kurs przygotowujący do Testu Predyspozycji Językowych

📅 niedziela 23.01.2022 do sobota 12.02.2022
🎫 699zł
Test predyspozycji językowych

NAJBLIŻSZE KURSY JUŻ OD 31 STYCZNIA (I TYDZEŃ FERII) stacjonarnie na terenie warszawy oraz online

O EGZAMINIE

Test predyspozycji językowych jest organizowany w celu wyselekcjonowania najlepszych kandydatów do dwujęzycznych klas siódmych oraz do niektórych oddziałów dwujęzycznych w szkołach średnich (są to tzw. “klasy wstępne” bądź “klasy zerowe”, w których nacisk przez cały pierwszy rok kładziony jest na naukę języka).

Test predyspozycji językowych nie ma na celu sprawdzenia znajomości języka ojczystego, czy obcego. Egzamin ten sprawdza wyczucie stylistyczne, ogólny zasób słownictwa, związków frazeologicznych i idiomatycznych, zdolność zauważania podobieństw w językach obcych, umiejętność tłumaczenia zdań z języka fikcyjnego na polski.

O KURSIE

Kurs pomaga w przygotowaniu się do testu predyspozycji zarówno do klas 7 jak i do tzw. “klas wstępnych” w szkołach średnich dwujęzycznych.

PROGRAM

• uzupełnianie luk w tekście w języku polskim i obcym ze słuchu oraz w tekście czytanym,
  • porządkowanie zdań i fragmentów tekstu w języku polskim i języku obcym,
  • rozwiązywanie zadań w języku fikcyjnym według określonej strategii,
  • tworzenie liczebników w językach obcych na podstawie wzoru,
  • rozwiązywanie zadań typu prawda/fałsz ze słuchu oraz w tekście czytanym.

Celem kursu jest kompleksowe przygotowanie do testu kompetencji językowych poprzez:

Czy i jak motywować dzieci

• pracę z przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi (czytanie i ze słuchu),
  • rozwój umiejętności w głównych kategoriach (język fikcyjny, języki obce, język polski),
  • rozwój umiejętności zarządzania czasem i koncentracji na zadaniu,
  • rozwój umiejętności opanowania stresu podczas egzaminu i wzmocnienie pewności siebie.

ZAUFAJ NASZEMU DOŚWIADCZENIU!

ZAPISZ SIĘ JUZ DZIŚ!