Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Kurs na marzenia, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi

Muzeum Emigracji
🗺 mapa
📅 niedziela 07.04.2024
🎫 15zł
Kurs na marzenia, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi
25 lutego rozpoczęł się  kurs na marzenia, czyli warsztaty dla rodzin z dziećmi, w wieku 5-10 lat!

Co robią marzenia? Niektóre są małe, inne duże, ale wszystkie miło łaskoczą nasze myśli.
Zapraszamy was do udziału w warsztatach podczas, których przeniesiemy się w krainę wyobraźni. Będziemy zastanawiać się, o czym śnią zwierzęta, jak odbyć drzemkę na chmurce, a nawet wybierzemy się w podróż w czasie!

Zajęcia pobudzać będą kreatywność i nieszablonowe myślenie u dzieci i rodziców. Hasłem programowym Muzeum Emigracji na rok 2024 jest pojęcie „Marzyciele”. Będziemy badać rozumienie tematu marzeń oraz to do czego motywują nas marzenia – zarówno jeśli chodzi o dzieci jak i o dorosłych.

Warsztaty odbywają się w godzinach 11.00-12.30
Koszt udziału w warsztatach: 15 zł/os. Obowiązują zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów.

Terminy spotkań:

25.02 – O czym śnią zwierzęta? Tworzymy komiksy
Każdy z nas miewa ciekawe sny, a o czym może śnić pies lub kot? Podczas spotkania porozmawiamy o domowych zwierzakach i stworzymy krótki komiks.

10.03- Czy zabawki ożywają w nocy?
Zastanawialiście się kiedyś, co robią zabawki gdy wszyscy w domu zasną? Może nic, a może jednak dzieją się wtedy bardzo ciekawe rzeczy? Przeprowadzimy śledztwo w tej sprawie!

24.03 – Muzeum do zjedzenia
A gdyby tak sprawdzić, jaki smak ma muzeum? Podpowiadamy, bardzo słodki! Wystarczy tylko, że wcielimy się w rolę architektów. Wspólnie zastanowimy się, jak przearanżować budynek muzeum, aby przypominał bajkową cukiernię lub fabrykę czekolady.

7.04 – Drzemka na chmurce
Kto by nie chciał choć na chwilkę przespać się na bardzo miękkiej poduszce? Najlepiej takiej, która potrafi latać! W trakcie zajęć opatentujemy najlepszy przepis na udaną drzemkę i uszyjemy małe poduszeczki pomagające w marzeniach sennych.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

21.04 – Podróż w czasie
Czy wiecie, że mamy w muzeum specjalną maszynę, która pozwala na podróżowanie w czasie? To czasowrotek! Przyjdziecie do muzeum i przekonajcie się, że przenoszenie się do innych epok jest możliwe. Pomożemy również znanym emigrantom rozwiązać zagadki z przeszłości.

12.05 – Pstryczek, który wiele może zmienić
Pstryk! I wszystko się zmienia. Wyruszmy na wycieczkę po muzeum, aby odkryć przyciski, które powodują różne rzeczy – np. otwarcie drzwi do tajnych magazynów i miejsc.

26.05 – Niedziela w niezwykłej akademii
Witajcie w naszej akademii, w której wszystko jest możliwe!
W trakcie zajęć zapoznamy się ze światem książki Jana Brzechwy i słynnego filmu z roku 1983, w którym zaprezentowano niecodzienny obraz szkoły. Sprawdzimy również jak wyglądały zabawki w czasach gdy film powstawał.

9.06 – Niebywałe obrazki. Przerabiamy stare zdjęcia
Statek kosmiczny pod budynkiem muzeum, a może gdyńskie ulice pełne żyraf? To wszystko jest możliwe, gdy użyjemy wyobraźni. Podczas warsztatów przyjrzymy się starym gdyńskim zdjęciom, które następnie poddamy transformacji, dodając im własne rysunki i kolorowe wycinanki.

23.06 – Skok do przyszłości
Świat zmienia się bardzo szybko – w muzeach można znaleźć przedmioty, które jeszcze nie tak dawno używaliśmy! A jak będzie wyglądało życie ludzi za 20, 30 i 50 lat? Spróbujmy razem to wymyślić! Podczas zajęć m.in. zaprojektujemy wynalazki, które na pewno ułatwią nam życie w przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent