Kurs dla rodziców: Karmienie i pielęgnacja noworodka

📅 sobota 30.05.2020 do poniedziałek 01.06.2020
🎫 60zł
Kurs dla rodziców: Karmienie i pielęgnacja noworodka
Międzynarodowy Konsultant Laktacyjny IBCLC – Położna, Fizjoterapeuta i Logopeda Kliniczny łączą siły i chcą pomóc Franciszkowi !!

30.05., 31.05. oraz 1.06. spotkamy się z Wami on-line i opowiemy Wam o KARMIENIU I PIELĘGNACJI NOWORODKA. Z chęcią odpowiemy również na nurtujące Was pytania.

Dlatego drogi rodzicu wrzuć do naszej skarbonki minimum 60 zł, a w treści (słowa wsparcia) wpisz swój adres e-mail i zarezerwuj sobie każdego z wymienionych dni około 1,5h. Obiecujemy, że będzie bardzo praktycznie !
Link do wpłat:

W kilku punktach o czym będziemy mówić:
Część pierwsza z POŁOŻNĄ
30.05.2020 godzina 9:00-10:30
1. Laktacja po porodzie siłami natury i cesarskim cięciem – różnice.
2. Przystawianie noworodka do piersi – na co zwrócić uwagę ?
3. Pozycje do karmienia – jaka pozycja dla mamy, a jaka dla noworodka ?
4. O trudnościach jakie może napotkać mama na początku drogi mlecznej.

Część druga z FIZJOTERAPEUTĄ
31.05.2020 godzina 16:30 – 18:00
1.Wprowadzenie do prawidłowego rozwoju noworodka/niemowlęcia w pierwszych roku życia
2. Prawidłowa higiena i pielęgnacja – między innymi o tym jak trzymać i podnosić ?
3. Akcesoria dla noworodka – czego warto unikać by nie zaszkodzić ?
4. Wskazania do wizyty u fizjoterapeuty – co może zaniepokoić rodzica ?

Część trzecia z LOGOPEDĄ KLINICZNYM
01.06.2020 godzina 18:00 – 19:30
1. Ssanie – odżywcze i nieodżywcze, co to takiego ?
2. O smoczkach i butelkach okiem logopedy,
3. Fizjologia i anatomia jamy ustnej – na co zwrócić uwagę, co może zaniepokoić ?
4.Wędzidełko języka i wargi górnej – w czym może przeszkadzać, co z nim zrobić ?

Kilka słów o prowadzących:

Elwira Berezowska – Nazywam się Elwira Berezowska. Pracuję w zawodzie położnej od 1990 roku. Pierwsze kroki zawodowe stawiałam w szpitalu na oddziale położniczym i sali porodowej. W 1996 roku rozpoczęłam pracę w Szkole Rodzenia. Przez 18 lat byłam nauczycielem akademickim na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2010 jestem Międzynarodowym Konsultantem Laktacyjnymi. Obecnie pracuję w Centrum Narodzin MAMMA, gdzie prowadzę poradnię laktacyjną, zajęcia edukacji przedporodowej oraz towarzyszę rodzicom podczas wizyt patronażowych po narodzinach dziecka. Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych synów.

Monika Stecko – Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia. Obecnie prowadzę własną działalność oraz jestem pracownikiem i doktorantką w Klinice Patologii Noworodka SPSK nr 2 PUM w Szczecinie. Ukończyłam wiele szkoleń i kursów z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Jestem certyfikowaną terapeutką m.in metody : Bobath, Bobath baby, Metody Prechtla, Trójpłaszczyznowej Terapii Wad Stóp u Dzieci , obecnie w trakcie szkolenia Vojty.
Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiam w pracy zawodowej oraz na licznych konferencjach i szkoleniach. Praca z małym pacjentem to moja pasja dająca satysfakcje i inspirację do dalszego rozwoju.

Ewa Kuźma – absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Logopedia Kliniczna, terapeuta Ortodoncji Funkcjonalnej systemem MFS, terapeuta Integracji Sensorycznej. Prowadzę prywatną praktykę oraz pracuję w Klinice Patologii Noworodka SPSK nr 2 PUM w Szczecinie. Specjalizuję się w pracy z noworodkami, niemowlętami oraz młodszymi dziećmi pogłębiając swoją wiedzę na licznych kursach oraz konferencjach. Obecnie rozpoczynam studia podyplomowe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na kierunku Neurologopedia Kliniczna.
Praca jest dla mnie pasją. Pracuję w myśl zasady metoda pracy dobrana do potrzeb dziecka. Znacząca jest dla mnie historia moich podopiecznych, cenię sobie również kontakt i współpracę z rodzicami, ponieważ łącząc siły możemy dużo więcej !