Kulturalny SuperTata – szlakiem ziemi na Starym Mieście

wycieczka po Starym Mieście mapa

sobota 26.05.2018

Wstęp bezpłatny

Kulturalny SuperTata - szlakiem ziemi na Starym Mieście

Zapraszamy Tatusiów z dziećmi na BEZPŁATNĄ wycieczkę po Starym Mieście szlakiem żywiołów – tym razem z nosem przy ziemi! Dodatkowo uczestnicy (każdy Tata!) otrzymają bezpłatnie wspaniałe książki – przewodniki „Cztery żywioły i dwa koziołki” (normalnie do nabycia w cenie 28 zł!!!).

Spotkamy się przed ratuszem, przy fontannie Prozerpiny, gdzie powitają nas cztery żywioły. Na szlak wyruszymy z jednym z nich – z pacynką Ziemkiem. Będziemy rozmawiać o ziemi, „przyziemnym” zajęciu, czyli o handlowaniu, o archeologach i zaginionych skarbach. 
Wycieczkę poprowadzi Ziemek, a pomoże mu Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.
Poszukamy węży, kwiatów i śladów starego kościoła farnego. Nauczymy się też używać woskowych tabliczek i dowiemy się skąd wzięły się w Poznaniu pyrki.
Wycieczki są częścią projektu „Kulturalny SuperTata w Poznaniu” realizowanego przez Fundację Kreaktywator – projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! (po ok. 15 na jedną wycieczkę!) – decyduje kolejność zgłoszeń!

Zapisy mailowo: swietlica.cafe@wp.pl

Podsumujmy:
Co? wycieczka szlakiem ziemi po Starym Mieście
Kiedy? 26.05 o godzinie 11:00
Gdzie? Start przed Ratuszem przy fontannie
Dla kogo? dla Tatusiów z dziećmi
Za ile? BEZPŁATNIE

Ze względu na małą liczbę miejsc prosimy o rozważne rezerwowanie miejsc i uczciwe podejście do sprawy, aby uniknąć sytuacji, że osoby zapisane nie skorzystają z wycieczki, jednocześnie uniemożliwiając udział innym chętnym.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także