Kultura na horyzoncie! warsztaty w Muzeum Emigracji

ul. Polska 1, Gdynia mapa

sobota 24.09.2016 do niedziela 25.09.2016

warsztaty rodzinne i dla nastolatków Muzeum Emigracji Gdynia

W najbliższy weekend 24 – 25 września zaczynamy cykl weekendowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Rodzinne warsztaty „Kultura na horyzoncie!” to kontynuacja cieszących się dużym uznaniem warsztatów, które realizowane był w Muzeum w roku 2015. Natomiast „Misja ściśle fajna” to zupełnie nowa propozycja dla młodzieży w wieku 11 – 15, inspirowana bardzo popularnym cyklem gier dla dorosłych „Kryminalne Piątki”, które Muzeum organizuje od początku zeszłego roku. Tym razem to dzieciaki wezmą sprawy w swoje ręce i razem z Agentką X rozwiążą zagadki, którym nie dali rady dorośli!

Misja ściśle fajna

Gra muzealna dla dzieci i młodzieży w wieku 11 – 15 lat

Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 17.00 – 18.30

Uwaga!

Agentka X poszukuje współpracowników do udziału w Misji Ściśle Fajnej, której celem jest rozwiązanie Wielkiej Tajemnicy w Muzeum Emigracji w Gdyni!

Wymagania:

– ciekawość i dociekliwość

– odwaga i spryt

– Wiek 11 – 15 lat. (Dorosłym wstęp wzbroniony. Wzbudzają zbyt dużo podejrzeń!)

Agentka X ma do wykonania specjalną misję w muzeum. Niestety, żywi ona obawy, iż w jej agencji detektywistycznej działa szpieg… Postanowiła więc działać na własną rękę. Pod przykrywką zajęć edukacyjnych, chce poprosić dzieciaki o wykonanie zadań na terenie muzeum. Istnieje uzasadniona obawa, że dorosłe osoby myszkujące po muzeum wzbudziły by podejrzenia. Takie zachowanie całkowicie przystaje młodzieży i dzieciakom, poza tym nikt nie będzie spodziewać się, że wykonują one poważną, szpiegowską robotę.

Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę miesiąca, do 24 czerwca 2017. W każdy miesiącu grać będziemy w nową grę, która powtarzać będziemy dwa razy. Na każdej grze rozwiązywać będziemy jedną zagadkę – uczestnictwo we wszystkich grach pozwoli rozwiązać wielką, poważną tajemnicę.

Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie nie uczestniczą w zajęciach, ale są zobowiązani pozostać podczas cały czas trwania gry w budynku Muzeum Emigracji w Gdyni.

Kultura na horyzoncie!

O tradycjach i zwyczajach w dalekich i bliskich krajach 

Warsztaty rodzinne 

Druga i czwarta niedziela miesiąca, godz. 11.00 –12.30 oraz 13.30 – 15.00

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami w wielką podróż dookoła świata – na każdych zajęciach odwiedzimy inny kraj lub region, poznamy jego mieszkańców oraz ich obyczaje. Zajęcia są okazją do spotkania się z różnorodnymi kulturami i tradycjami, zarówno z egzotycznych zakątków świata, jak i z tych całkiem bliskich. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów. będą uczyć się tolerancji i szacunku do nich.

Na każdych zajęciach dzieci otrzymają specjalne bilety uprawniające do przejazdu, które będzie można kolekcjonować w naszym muzealnym portfelu podróżniczym.

Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Jeśli jednak chcą Państwo przyjść z młodszymi dziećmi, bardzo prosimy o taką informację przed warsztatami (w ciągu tygodnia roboczego), a przygotujemy dla nich specjalne aktywności.

Zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca, do 25 czerwca 2017. Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Emigracji w Gdyni organizuje warsztaty dla dzieci, indywidualne i grupowe, spotkania rodzinne

Muzeum Emigracji w Gdyni

Historia emigracji z ziem polskich to opowieść o milionach ludzi, którzy opuszczali kraj w poszukiwaniu lepszego życia, marzeń, wolności. To historia pełna emocji, wzruszeń, dramatycznych i niezwykłych losów; jest to też opowieść o nadziei, wyzwaniu, …

Więcej

Adres:

Gdynia, ul. Polska 1

Kontakt:

+ 48 58 6704 150
biuro@muzeumemigracji.pl
http://muzeumemigracji.pl/

ZOBACZ TAKŻE:nastolatekwarsztaty

Zobacz także