W. Korfantego 34 mapa

poniedziałek 22.04.2019

Kulanie jajec i inne zabawy wielkanocne. Bytom

Wielkanoc zawsze była świętem rodzinnym, pełnym radości i zabaw. A Poniedziałek Wielkanocny to najlepszy czas na ich przypomnienie. Jak wyznać miłość przy użyciu kroszonki? Jaką symbolikę niesie ze sobą świąteczne jajeczko? Gdzie znaleziono najstarsze malowane pisanki? No i w końcu: na czym polegały zabawy świąteczne naszych prababć i pradziadków?

Na te i inne pytania odpowiemy podczas spotkania i wielkanocnych zabaw w muzealnym ogrodzie. Znajdziecie tam specjalnie przygotowane dla Was stanowiska do „kulania jajec” i zabawy „na wybitki”. Możecie również rodzinnie poszukać wielkanocnego zajączka. Dla szczęściarzy przewidziane są upominki. Gwarantujemy dobrą zabawę!

data: 22 kwietnia 2019 (Poniedziałek Wielkanocny), godz. 12.30–14.00
miejsce: ogród muzealny, ul. W. Korfantego 34 (w razie niesprzyjającej pogody wewnątrz gmachu przy ul. W. Korfantego 34)
prowadzą: Magdalena Pospieszałowska i Anna Rak
wstęp wolny