Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne

Miejsce wydarzenia: Park Obwodu Praga AK

Data wydarzenia: niedziela 17.06.2018

Wstęp: bezpłatne

Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne

„Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne” to projekt, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK (godz. 12:00 – 15:00) na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Zabierz rodzinę, przyjdź na piknik – spędź czas w ciekawej formie i na łonie natury! Na obu piknikach każdy znajdzie coś dla siebie:

  • Rodzinne warsztaty historyczne prowadzone przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii (DUCH)

Podczas tych warsztatów Twoje dzieci przeniosą się w czasie o prawie 200 lat! W formie inscenizacji teatralnych, za pomocą bajek i prezentacji strojów z epoki, przy dźwiękach patriotycznych pieśni oraz samodzielnie wykonując flagi i kotyliony dowiedzą się, jak wyglądała droga do niepodległości Polski od końcówki XVII wieku, po rok 1918!

  • Strefa małego konstruktora

Znajdziecie w niej klocki w prawie każdym możliwym wydaniu! Klocki piankowe, klocki słomki, klocki kółkowe, czy klocki XXL? To atrakcja przygotowana specjalnie z myślą o najmłodszych, dla których temat niepodległości nie będzie jeszcze interesujący, ale przyjdą razem ze starszym rodzeństwem.

  • Warsztaty artystyczne

Wspólnie stworzymy komiks na temat odzyskania niepodległości. Najlepsze z prac zostaną nagrodzone – z każdego pikniku wybierzemy trzy najlepsze, które zostaną opublikowane na naszym FB, a internauci będą mogli wyłonić zwycięzców z całej serii pikników.

  • Zajęcia sportowe

Sztafeta rodzinna, czyli seria trzech ćwiczeń, które członkowie drużyn będą wykonywać po kolei na czas, zdobywając w ten sposób odpowiednie miejsce w rankingu – najlepsi zostaną nagrodzeni nagrodami!

  • Strefa rozgrywek w planszówki i wypożyczalnia gier planszowych

W tej strefie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnego rodzaju grach planszowych, a także je wypożyczyć!

  • Warsztaty kulinarne

Przygotowywanie kolorowych kanapek (w towarzystwie specjalisty ds. zdrowego żywienia, który opowie dzieciom o poszczególnych produktach, a także witaminach i składnikach odżywczych, które się w nich znajdują) oraz zdrowych koktajli na bazie owoców i warzyw sezonowych.

  • Strefa chilloutu

Leżaki, kocyki – i wszystko, czego potrzebujecie, żeby miło spędzić czas na świeżym powietrzu.

więcej informacji: na stronie Organizatora

Zobacz miejsce wydarzenia

Adres:

ul. Lebiodowska, Warszawa

Kontakt:

501 104 087
krystyna.radkowska@zwalcznude.pl
http://www.zwalcznude.pl

Zobacz także