Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

SCKM, ul. Dietla 53, Kraków mapa

wtorek 01.10.2019 do niedziela 20.10.2019

Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

Jej prace plastyczne ujawniają zdecydowaną osobowość twórczą. Żywe, dynamiczne kolory są wypełnieniem dla starannie przemyślanego rysunku. Tematyka tych prac w centrum stawia postać młodej dziewczyny inspirowanej rysunkiem komiksowym, wyglądem lalek lub ujęć bajkowych. Piszę dziewczyny, bowiem bohaterka zdaje się być tą samą osobą rysowaną przez Alicję w różnych kreacjach i stylizacjach.

Alicja pokazuje w swoich pracach spójny styl rysunkowy i kolorystyczny. Widzimy charakterystyczne dla autorki elementy graficzne jak: długie włosy, fantazyjne fryzury, oczy o niezwykłym wyrazie i rozbudowane w formie stroje. Mogą to być projekty żurnalowe lub modele lalek. Dopełnieniem tego charakterystycznego i bardzo osobistego świata wyobraźni są figury fantastyczne, Takiej jak: syreny, wróżki lub elfy o bogatej, ale podobnej do sylwetek dziewczyn szacie graficznej.

Jest zatem świat spójny, na poły baśniowy, bardzo kolorowy, w którym panuje pogoda podparta jakimś sowizdrzalskim, zawadiackim tonem. Ileż trzeba mieć wrażliwości i fantazji by tworzyć takie rysunki? Tego nie wiemy. To wie Alicja. Nam pozostaje tylko przyglądać się jej dziełom i szukać w nich tego, co brakuje w naszym życiu czyli: feerii barw, nieskrępowanej fantazji, niepopadania w rutynę dnia powszedniego, bo Alicja jest jedyna w swoim rodzaju, jest osobą, którą trzeba kochać i pozwolić jej tworzyć bez jakichkolwiek ograniczeń. Wtedy poznamy jej świat i wtedy, być może, nasz świat będzie piękniejszy, lepszy i bardziej kolorowy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Księżniczki, wróżki i syrenki Alicji Grzesiak

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży jest placówką wychowania pozaszkolnego Gminy Miejskiej Kraków prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą w formach stałych, okresowych i okazjonalnych. Oferta Centrum skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz środowiska lokalnego bliższego …

Więcej

Adres:

ul. H. Wietora 13/15
31-067 Kraków


Kontakt:

(12) 430-50-90
biuro@sckm.krakow.pl
http://www.sckm.krakow.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:dekoracje