Księgozbiór – Finał Lotnej Czytelni

sobota 27.09.2014

Księgozbiór – Finał Lotnej Czytelni

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią czytać na KsięgoZbiór (wspólne czytanie w przestrzeni miejskiej) – finał projektu Lotna czytelnia, który odbędzie się 27 września br. o godz. 12.00 na Placu Mariackim w Krakowie. W przypadku deszczu finał odbędzie się w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (Galeria na Poddaszu, III piętro).

Przez ostatnie cztery miesiące Lotna czytelnia krążyła po Plantach i Parku Jordana wypożyczając książki bez żadnych formalności.

Co tydzień rower cargo ruszał spod Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie wypełniony literaturą (w sumie 24 wyjazdy). Jeździła Lotna z dreszczykiem, ku uciesze fanów kryminałów i horrorów, Fantastyczna Lotna wioząc książki z zakresu literatury fantastycznej, dla tych którzy lubią poczytać o miłości były wyprawy Lotnej z Romansem, podróżników interesowała Lotna w podróży, o wielkich tego świata mogli poczytać wszyscy którzy spotkali Lotna z biografią, a Lotna dzieciom przyciągała najmłodszych czytelników. Lotna czytelnia włączyła się również w Akcję Narodowego Czytania Trylogii.

Od maja wypożyczyliśmy w ten sposób ok. 800 książek, które systematycznie wracają do naszej Biblioteki.

Nie byłoby Lotnej, gdyby nie nasi czytelnicy, którzy systematycznie dostarczają nam książki z przeznaczeniem na akcję m.in. podczas zbiórek organizowanych w trakcie comiesięcznych wyjazdów Masy Krytycznej.

Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Patronat projektu: blog krytycznoliteracki „Krytycznym Okiem", Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów.

sobota, 27 września 2014, godz. 12.00

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Księgozbiór – Finał Lotnej Czytelni

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Z czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej mogą korzystać wszyscy. Osoba chcąca korzystać z czytelni pozostawia u dyżurującego bibliotekarza ważny dokument tożsamości ze zdjęciem. Czytelnie i wypożyczalnie są ogólnodostępne i bezpłatne. Prawo do bezpłatnego korzystania z wypożyczalni mają wszyscy …

Więcej

Adres:

ul. Rajska 1
31-124 Kraków


Kontakt:

tel./fax sekretariat: (0 12) 6
biblioteka@wbp.krakow.pl
http://www.wbp.krakow.pl